Nizamettin ŞAHİN

Nizamettin ŞAHİN

Teknik Öğretmen -

nizamettin.sahin@hotmail.com

Özgeçmiş

1955'te Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı ve şu anda Keban Barajı'nın altında olan, Delikavak köyünde dünyaya geldi.

İlk Okulu köyünde, Orta ve Meslek Lisesini ise Elazığ'da okudu.

Liseden sonra üniversiteyi kazandığı halde okuma yerine çalışmayı tercih etti. 1975-77 yılları arasında iki yıl süreyle İskenderun Demir Çelik Fabrikasında Otomasyon Teknisyeni olarak çalıştı. Çalıştığı süre içerisinde ailesinin arzusu üzerine Üniversite imtihanına bir kez daha girdi.

1977-78 öğretim yılında, o zamanki adıyla Erkek Yüksek Teknik Öğretmen Okuluna, yani Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bölümüne kaydını yaptırdı.

Mezun olduktan sonra 1981-82 öğretim yılında İzmit Endüstri Meslek Lisesine tayin oldu.

Bir yıl sonra Körfez Endüstri Meslek Lisesine Elektronik Bölüm Şefi olarak tayin edildi.

1989 yılında kısa dönem askerlik fazifesini icra ettikten sonra tekrar aynı okulda aynı göreve devam ettiği sırada, özellikle öğrenci sayısının günden güne arttığı halde, öğretmen sıkısından dolayı eğitimdeki gidişatın günden güne kötüleşmesini hazmedemediğinden dolayı, çok sevdiği öğretmenlik görevinden istifa etti.

İstifasından kısa bir süre sonra; İtalyan-Türk ortaklığı ile kurulmuş bir özel şirkette Elektronik Asistanı olarak işe başladı. 2002 yılının başında emekli olan Nizamettin ŞAHİN, şirketin teklif ettiği özel bir statü ile işe devam teklifini kabûl ederek işine devam ettiği sırada, aynı şirketin ek olarak müteaahhitlik teklifine evet diyerek, müteaahhitler grubuna dahil oldu.

Halen bu iki işini icraya devam eden Nizamettin ŞAHİN evli, ikisi erkek üç çocuk babasıdır.

YAZILARI (55 adet)

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top