Banu ÇEVİKEL

Banu ÇEVİKEL

Çevre Yüksek Mühendisi -

banucevikel@hotmail.com

Özgeçmiş

Eğitim

50.Yıl Cumhuriyet ilkokulu,19 Mayıs Lisesi (Mezuniyet 2000) Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği (Mezuniyet 2002-2006) Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü - Yüksek Lisans  (Mezuniyet 2007-2009)

İş hayatı

2006-2007 Doğa Entegre /Tehlikeli Atık Yöneticisi
2007-2008 Exitcom Recycling/Proje Müdürü
2008- Lokman Geri Kazanım /Atık Yönetim Bölge Yöneticisi

Çevikel ailesinin 4. Çocuğu olarak 18.Mart 1982 yılında İzmit'te doğan Banu Çevikel, ilk ve orta öğretimini Kocaeli'de tamamladı. Kardeşlerinin uzak illerde okuması nedeniyle uzağa gitmek istemeyip yüksek öğrenimine de Kocaeli Üniversitesi Mühendislik fakültesinde başladı. Çevreye olan duyarlılığını daha da profesyonel hale getirmek için meslek olarak Çevre Mühendisliği'ni seçti. Yüksek öğrenimi sırasında ilk ve orta öğretimlerde gönüllü olarak çevre eğitimleri verdi.

Mezuniyetiyle birlikte işe başlayıp Doğa Entegre ve Exitcom Recycling firmalarında çalıştı. Okuldan uzun süre ayrı kalamayacağını anlayarak Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Çevre alanında yüksek lisansa başladı. Yüksek lisansının bitmesine yakın işini değiştirerek Çayırova'da bulunan Lokman Geri Kazanım firmasına transfer oldu. 3 yıldır aynı firmada Atık Yönetim Bölge Yöneticisi olarak görev yapmakta olan Banu Çevikel otomobil kullanmayı, doğa yürüyüşleri yapmayı ve arkadaşları ile zaman geçirmeyi seviyor. Gebze -İzmit arasında gidip gelirken bol bol kitap okumayı da ihmal etmiyor.

YAZILARI (1 adet)

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top