IMG-LOGO
Güncel

"Ülkeler, kılıçla fethedilir, ancak adaletle ayakta kalır."/Timurlenk

Cumhuriyet rejiminden sonra, ikinci bir rejim değişikliğinin arefesindeyiz. Muktedirler sıkıştıklarında; "hayır bu bir rejim değişikliği değil, parlamenter sistem aynen devam ediyor" deseler de, bal gibi rejim değişikliğidir. Her fırsatta zaten kendileri dile getiriyor "eski Türkiye gidiyor artık yeni Türkiye var" diye.

18 Maddelik anayasa metninin referandumda "EVET-HAYIR" oylaması için iktidar ve muhalefet sahaya indi. İndi ama ne iniş, iktidar devlet imkânlarını alabildiğince sınırsız ölçüde kullanırken, muhalefet bırakın bu imkânlardan yararlanmayı, bindirilmiş kıtalarca toplantı yerleri yer yer saldırılara uğruyor, daha önce müsaadesi alınmış salonların sözleşmesi iptal ediliyor, konuşma yapılacak salonların elektrikleri kesiliyor.

Herkese eşit şartlarda imkân tanıması gereken TRT, (çünkü herkesin elektrik faturalarından ve vergilerinden TRT payı alıyor) ama ekranlarını ve mikrofonlarını sadece muktedirlere (iktidar sahiplerine) açıyor. Diğer ulusal medya kanalları, büyük baskı altında olacaklar ki; 24 saat AKP sözcülerinin işgali altındalar.

Olağanüstü hal yönetiminin bulunduğu ülkede iktidar bütün imkânları kullanırken; MHP Genel Başkan adayı Sayın Meral Akşener için Niğde valiliği OHAL kanununa göre yasak koyabiliyor, valiler böyle, rektörler ve devlet memurları açıktan açığa EVET kampanyası için çalışabiliyorlar.

Üstüne üstlük bütün bunlar yetmiyormuş gibi, birde MHP muhalifleri, Ülkü Ocakları Genel Başkanı tarafından tehdit ediliyor. "Gerekirse elimize silah alırız"!!! Breh breh... Hâlbuki biz o silahları 1970'li yıllarda iç ve dış düşmanlara karşı kullanmış ve toprağa gömdük sanıyorduk. Nereden bilelim şimdi tekrar çıkartılıp, kendi ülküdaşına namlunun çevrileceğini.

Sormak gerekir Sayın Başkana: Habur rezaleti yaşanırken, Peşmerge vatan toprağını bir baştan bir başa çiğneyip geçerken, Akiller yurdun dört bir yanında fitne tohumları ekerken, üniversiteler PKK'lılarca işgal edilip Fırat Çakıroğlu'lar şehit edilirken, Üniversite öğrenci temsilciliklerini kazandıkları halde seçimleri iptal edilip haksız yere AK-Genç'lilere teslim edilen temsilciliklere itiraz eden ülkücülere ters kelepçe vurulurken N E R E L E R D E Y D İ N İ Z?

Kazanmak için her yolu mubah sayan iktidar, muhalefet hakkında söylemediğini bırakmıyor, belaltı vuruşlarında sınır tanımıyor, anlı şanlı bakanlar hicap duyulacak, gizli kalması gereken parti içi aile içi mahremiyetleri dahi meydanlarda açıklamakta bir beis görmüyorlar.

İşte böyle bir seçim atmosferinde anayasa oylamasına gidiyoruz. İktidar sahiplerine sesleniyorum; mademki gelecekte milletin güvenini kazanmak istiyorsunuz, milletin size EVET demesini istiyorsunuz daha adil daha dikkatli olmanız gerekmezmi? Atalarımız boşunamı söylemiş: "Çarşambanın gelişi perşembeden bellidir" diye. Bu gün böyle adaletsizliklerin olduğu bir dönemde yarınımızdan nasıl emin olabiliriz?

Meral Akşener İzmit'te

Mhp Genel Başkan adayı Sayın Meral Akşener, 18 Mart 2017 tarihinde Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın davetiyle İzmit Fuar içi Çağlayan restorant'ta halka hitabetti. Salona sığmayan kalabalığa dışarı çıkarak hitabeden Akşener, getirilmek istenen tek adam idaresine neden HAYIR denilmesini geçmişten ve günümüzden örnekler vererek ayrıntılarıyla anlattı.

İzmitli, kendi içinden çıkmış kızına büyük bir vefa örneği göstererek devasa bir kalabalıkla onu bağrına bastı.

Egemenliğin millette olduğu bir dönemden "Tek Adam" diktatörlüğüne geçişin mücadelesinin verildiği bir zamanda; HAYIR demekle hayırlara vesile olunmasını diliyorum.

Saygılarımla.