IMG-LOGO
Güncel

‘Millî İrade’dedir Çocuklarımızın Geleceği

24 08 2016

Ortadoğu ve çeperindeki ülkelerden Batı'ya vâsıl olmak için denizlerde helâk olmayı bile göze alan mülteci dramının simgesi Aylan Bebek'ti evvel zaman içinde. Sonrasında Suriye'de dipsiz kuyu misillü bitimsiz iç savaşın remzi de Minik Ümran oldu.

Ak köpüklü atlar geçecek dörtnala Toynakları gözbebeğimde yangın Resmini çizin ve anlatın çocuklara Demir yumrukları var ayrılığın (S.P.)

Sınırlarımızda belâ devriyesi atan dışobur asimetrik paralel terör, geldi Gaziantep'te bir bumerang gibi bizi buldu. Bir düğüne düşen 55 kadar çığlığın 30'dan fazlası yasalara göre çocuk kabilinden. Üstelik canlı bombanın da çocuk olma şüphesi var. Ortak eğlenceler ortak cenazelere dönüştükçe haykırası geliyor insanın: Kahrolsun devran!

"Analardır adam eden adamı / Aydınlıklardır önümüzde gider

Sizi de bir ana doğurmadı mı? / Analara kıymayın efendiler!

Bulutlar adam öldürmesin.

Koşuyor altı yaşında bir oğlan / Uçurtması geçiyor ağaçlardan

Siz de böyle koşmuştunuz bir zaman; / Çocuklara kıymayın efendiler!

Bulutlar adam öldürmesin." (N.H.)

Nerdeyse hüzün hokkasına döndük. Son birkaç yıldır yaşadıklarımız belki bir insanın 70 yıl boyunca görüp görebilecekleri kadar çok ve ağır. Hele hele son 1-1,5 aylık zaman zarfında şahit olduklarımız en son Kurtuluş Savaşı'nda yaşadıklarımızı hatırlatan cinsten. Afganistan-Pakistan ve Irak-Suriye tarzı terör tipine geçiş alâmetleri de hepimize hafazanallah dedirtiyor.

"Hüzün ki en çok yakışandır bize

Belki de en çok anladığımız

Biz ki sessiz ve yağız / Bir yazın yumağını çözerek

Ve ölümü bir kepenek gibi örtüp üstümüze

Ovayı köpürte köpürte akan küheylan

Ve günleri hoyrat bir mahmuz

Ya da atlastan bir çarkıfelek / Gibi döndüre döndüre

Bir mapustan bir mapusa yollandığımız" (H.Y.)

Çare Millî İrade'dir. Kılavuz Erzurum Kongresi'dir. Parola; "Millî iradeyi hâkim kılmak temel esastır" olmalıdır. 29 Ağustos Pazartesi günü İzmit Sabancı Kültür Sitesi'nde gerçekleşecek olan Millî İrade Paneli o işaret fişeklerindendir. Hanefî-Maturidî aklının günümüzdeki temsilcilerinden Prof. Dr. Hasan Onat, İmamların Öcü kitabıyla Ergenekon-Balyoz günlerinde 15 Temmuz'un fotoğrafını çeken Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ ve hem yazar hem stratejist emekli tümgeneral Ahmet Yavuz millî meselelerimize çare arayacaklar.

Kocaeli'nin % 100 yerli ve % 100 millî teşekküllerinin ortak sesi olan Kocaeli Millî Kuruluşlar Birliği (KMKB) aynı dertten muzdarip herkesi davet eder. Bunca ölümlü ve hüzünlü hadiseden sonra böyle hayırlı organizasyonlar için duyuru da bizden olsun.