IMG-LOGO
Güncel

Sayın MHP Lider Adayları! Bu Millet Sizi Niye Seçsin?

10 February 2016

MHP'de liderliğe soyunan üç kuvvetli aday var. Sayın Meral AKŞENER, Sayın Sinan OGAN ve Sayın Koray AYDIN. 534 delegenin destek verdiği bu üç adaya Kurultay süreci devam ederken şu soruları yöneltmek istiyorum.

1. Mevcut MHP yönetiminin eleştirdiğiniz yönleri nelerdir?

2. Sizlerin mevcut yönetimden farklı ve üstün olduğunuz taraflar nelerdir?

3. Ülkücü tabana ve Türk milletine nasıl bir hedef göstereceksiniz?

4. Nasıl bir MİLLİYETÇİ TÜRKİYE düşlüyorsunuz?

5. Türkiye'nin meselelerini çözüm konusundaki programınızın ana hatları nelerdir?

6. Ekibiniz kimlerden oluşuyor?

7. MHP'yi iktidara taşıyacak yolu nasıl bir çalışma yöntemi ve temposu ile katedeceksiniz?

8. Demokrasi ve insan hakları, medya ile ilişkiler, parti içi demokrasi konularındaki görüşlerinizi özetle açıklar mısınız?

9. Vaktiyle MHP hareketi içinde bulunup çeşitli sebeplerle kopan, uzaklaşan, kırılan ve küsen ülkücüler konusunda neler düşünüyorsunuz?

10. Kadınlarımız ve gençlerimizle ilgili tavrınız, yaklaşımınız ve projeleriniz nasıl olacak?

11. MHP'nin bugün unutulan ve unutturulan fikri kazanımlarını yeniden güncelliyerel hayata geçirip kaldıkları yerden devam ettirecek misiniz?

12. Milliyetçilik anlayışınızın 21. yüzyıl Türkiye ve Dünya gerçekleri ışığında çerçevesini çizer misiniz?

Bu süreçte boş durmayın, bunları kamuoyuna bölüm bölüm açıklayın. Ülkücü taban ve milli kamuoyu sizi şimdiden tanısın. Bu çalışma, hem sizi kurultayda başarıya, ilk seçimde partiyi iktidara taşır. Yoksa sadece kuru kuruya mevcut MHP liderine ve kadrosuna muhalif olmak, ne size, ne de partiye bir şey kazandırmaz. Ortaya koyacağınız amaç ve hedeflerin parıltısıyla başarıya ulaşırsınız.

Yanlış anlamayın,ben de MHP'de değişimden yanayım. Bu soruları sizi zora sokmak için sormadım. Tabanın ve milletin sizi iyice tanıyıp tercih etmesi için sordum.