IMG-LOGO
Güncel

Rus Milliyetçiliği ile karşı karşıya geldik.

Son uçak düşürme olayı, ta Rusya'dan Suriye'ye gelip Rus Milleti'nin gücünü kabul ettirmeye azimli bir iradenin son halkasıdır.

Putin, tam bir Rus Milliyetçisi olarak, dünyada yeni bir kutuplaşmanın zeminini yaratmıştır. Diğer bir ifade ile Putin, Sovyetlerin dağılması ile birlikte, yok olduğu düşünülen, bir daha belini doğrultamaz denilen Rusların, dünyada yeniden birinci sınıf ülke olmasını sağlayan tam bir Rus Milliyetçisidir.

Putin'in, yani, Rusya'nın Suriye'de ne aradığı dünyada sorgulanmıyor, yaptıkları sorgulanmıyor, hatta sorgulanamıyor ve daha da ilginci dünyaca kabullenilmiş görülüyor.

Bir milleti, bir devleti bu kadar kısa zamanda birinci sınıf ülke, millet haline getiren bir kişinin mutlaka çok önemli özellikleri vardır. Ama en önemli özelliği kesinlikle, tam olarak mensup olduğu millete bağlılığı ve sadakatidir.

Bunları ne için söylüyorum?

Herhalde, elin Putin'ini övmek, methetmek, onun yaptıklarını haklı göstermek için değil.

Zaten, nasıl övebilirim, nasıl methedebilirim, nasıl yaptıklarını haklı gösterebilirim?

Kırım'ımı mızı bir çırpıda iç etmiş bir adama iyi diyebilir miyim?

Mustafa CEMİLOĞLU'muzu evine kabul etmeyen bir hareketi kabul edebilir miyim?

Suriye'ye gelip, bütün ürettiği silahları bölgede kullanan ve bir de bu son sistem teknoloji ile üretilmiş silahları Türkmenler üzerinde kullanan kişinin varlığını içime sindirebilir miyim?

Peki, derdim nedir?

Derdim şudur:

Putin, müthiş bir Rus Milliyetçiliği ile dünyaya yön verirken, milletinin, devletinin yeniden ve çok kısa sürede dirilişini sağlamaya çalışırken, benim ülkemde, benim yöneticilerim, ya da yöneticim olduğunu iddia edenlerin, ülkenin yüzde 85-90'ı bulan aslî unsurunu yok saymanın derdine düşmüş bulunmaktadırlar.

Kesinlikle söylüyorum ki;

"Türkiye'de TÜRK'ü dışlayarak, ötekileştirerek, ayrıştırarak ne içeride, ne de dışarıda hiçbir sonuç alınamaz.Gerek ülkemizin içinde, gerekse dışında, TÜRK olmadan uzun vadeli hiçbir olumlu sonuç elde edilemez."

Türkiye, BUGÜN, Türk olma özelliğini gizlemeye çalışan bir düzen içerisindedir.

Dolayısıyla, böyle bir düzenden dış Türkler ile ilgili bir olumlu gayret beklemek ham hayaldir.

Türkiye, bugünkü düzene göre, Türk Dünyası ile ilgili iddialarını kaybetmiş bir durumdadır. Bu nedenle, Suriye Türkmenlerine destek falan gibi palavralara kanmak çok anlamsızdır.

Türkiye'de Anayasa Türksüzleştirmeye çalışılırken, çevremizdeki Türkmenler için bir şeyler yapılıyor algısına inanmak için nasıl bir akla sahip olmak gerektir acaba?

Yani?

Yanisi şu;

Bugüne kadar mevcut SİVİL yönetici kadroların Türk koruması ile ilgili herhangi bir iş yaptıklarına tanık olmadık. Bugün neden yapsınlar?

Keşke yapsalar...

Keşke, bir tane Suriye Türkmen'i için bin tane Rusya uçağı düşürseler...

Böyle olduğuna inanamadığımıza göre, kamuoyuna yansımayan başka durumlar olduğunu kabul etmek gerektir.

Bekleyelim, görelim.