IMG-LOGO
Güncel

Dana’nın Kuyruğu Kimin Elinde Kalacak?

10 01 2015

Türkiye'nin gündemi o kadar sık değişiyor ki, birileri olur olmaz söz sarf ediyor, lâf kalabalığı arasında kaynayıp gidiyor.

Aşağıya alacağım sözü, birkaç vatansever köşe yazarının haricinde kimse önemseyip dikkate almadı. Hâlbuki bu sözü söyleyen Parlamento da gurubu bulunan bir siyasi partinin genel başkanıysa, bu genel başkanı olduğu partinin fikriyatını benimseyen terör örgütünün kırk binin üzerinde vatan evladının canına kastetmişse ve hala memleketin bir tarafı bölünme tehlikesiyle karşı karşıyaysa benim olduğu kadar sizlerinde dikkatini çekmiyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Partisinin İstanbul Kongresinde konuşan Selahattin Demirtaş:

"Geldiğimiz nokta artık bu mücadelede dananın kuyruğunun kopacağı noktadır. Dananın kuyruğu kopacaksa bugün, yüz yıl önceki gibi kuyruk değil, dana bizde kalacak".

Böyle diyor zat-ı Muhterem!

Yani,

Yani si şu:

Adam diyor ki açıkça:  "Yüz Yıl evvel Mondros mütarekesi ile efendilerimizin bize tahsis ettiği toprakları, Lozan Anlaşmasıyla aldınız ama 2015 te öyle olmayacak dana bizde, kuyruk size kalacak" diyor.

Buyurun size nasıl hazmediyorsanız hazmedin. Anlaşılan ne Cumhurbaşkanından, Ne Başbakandan ne İçişleri Bakanı ve savcılardan ses çıkmadığına göre demek ki onlar hazmedebilmişler.

Oysaki daha dün gibi yakın tarihte, ekran bülbülleri, PKK'nın talepleri için:

-"Yahu bölünme paranoyasına tutulmuşsunuz, bunların istekleri gayet masumane istekler, ana dilde savunma hakkı, ana dilde eğitim, yerel yönetimlerde özerklik ne var bunda gayet masumane, insancıl talepler".

Diyerek Türk milleti için bir algı operasyonu uyguluyorlardı.

Bu bülbüller:

- 12 Eylülden sonrası Diyarbakır Cezaevindeki uygulamalardan bahsediyordu da, Mamak Cezaevinden, Sağmalcılardan bahsetmiyorlardı.

- Diyarbakır cezaevi müze yapılmalıydı, orada işkence görenlerin itibarı iade edilmeliydi, falan filan.

Tabi yukarıdaki isteklerin tümü birden talep edilmedi, her biri günlerce haftalarca "Kürt Sevici kanallarda "sürekli tartışarak millete Hazmettire hazmettire bu noktaya getirdiler.

Çözüm süreci görüşmelerinde Hükümet üyeleri ve Mit tarafından bunların kulaklarına neler söylendi bilmiyorum ama Türk Milleti ve Ülkücü gençlik henüz son sözünü söylemedi.

Baka Selahattin:

-"Sana değil dananın gövdesi, kuyruğunun ucundaki kıla bile hasret bırakırlar bunu böyle bilesin".

Çünkü bu millet destan yazmayı çok iyi biliyor, akıllı ol!