IMG-LOGO
Güncel

Yeni Türkiye’nin ilkleri

08 September 2014

12 Yıllık AKP iktidarında değişen birçok olay oldu, hayli yenilikler yapıldı lâkin yapılanların hangisi halkın büyük kesiminin yararına olduğunu gelin birlikte tartışalım.

Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak;

*Türk askeri, tarihinde görülmemiş bir kıyıma uğratıldı, hem de bu kıyımın faturası, maşa olarak kullandıkları ve bu gün paralel yapı diye adlandırılan kesime çıkarıldı.

*PKK, kırk yıllık tarihinde görmediği kazanımlar elde etti, güya silâh bıraktırılacaktı ama en fazla silahı,  açılım süreci başladıktan sonra elde etti.

*Komşularımızla "sıfır sorunlu" bir Türkiye vaat edildi, sorunsuz sınır komşumuz kalmadı ve bunun adını da "onurlu! Yalnızlık" koydular.

*Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu, 17 ve 25 Aralık 2013 tarihleriyle başlar.

*25 Aralıktan sonra Cumhuriyet tarihi'nin en büyük emniyet ve adli kıyımı yapıldı.

*İlk defa bir terör örgütü tarafından 49 konsolosluk görevlilerimiz esir alındı.

*Adı dünyanın en büyük yolsuzluğuna karışmış bir lider'in, kısa aralıklarla yapılan iki seçimin ikisini de kazanmış olması.

*Ankara spor'un adı, Osmanlı spor'a dönüştürüldü, bu da "Yeni Türkiye'nin" en son ürünü olarak bu günkü tarihte yerini aldı.

***

Haklarını yemeyelim iyiye yorumlanan işlerde yaptılar,

*en fazla arabası olmayan fakir kesimin reklamını yaptığı

*duble yollar.

Hızlı tren mesela;

Adapazarı, Haydar Paşa arası çalışan ve İstanbul ekonomisini, Kocaeli ve Sakarya ya aktaran Adapazarı ekspresi kaldırılarak yerine,

*Yüksek Hızlı Tren kondu. Üç tane vagonla İstanbul-Ankara arasında gidip geliyor.

İşin, neresinden bakarsanız bakınız bu olay;

Tam bir üçüncü dünya ülkelerini yöneten lider kafası. Dünyanın neresinde görülmüş, halk çoğunluğunun kullandığı tren kaldırılarak yerine mutlu azınlığın kullandığı bir aracı koymak? Dostlar alış-verişte görsün mantığı.

*Yerli malı araba yapmayı çok istediler ama bereket sanayicilerimiz akıllı çıktılar, bunca araba piyasasının bol olduğu dünyaya karşı bir çılgınlık yapılmadı. Bu da 3. Dünya lider kafasının ürünü proje aşamasında kaldı.

Hâlbuki onun yerine dışarıya tüketim maddesi olarak en fazla para ödediğimiz cep telefonuna yapılacak olsa bu yatırım, az maliyetle büyük kazançlar elde edebiliriz.

Ama yok illa büyük yatırım olacak ve büyük ses getirecek.

Velhasıl dostlar bize devasa, "çılgın" projeler gerekli ki yeni Türkiye'nin yeniliklerine, şan'ına uygun olsun.