IMG-LOGO
Güncel

Kahrolsun Cahiliyye!

22 01 2014

 

Fetva tekniğiyle; Zeyd'in biri falan şahıs hakkında "AllahuTeâla'nın bütün vasıflarını toplamış bir liderdir" dese müşrik (Allah'a ortak koşmuş) olur mu? El cevap: Olur!

Zeyd'in bir başkası "Sayın falankese dokunmak bile inanın bence ibadettir" derse Allah indinde kulluk yalnız O'na (iyyakena'büdü) ve yardım yalnız O'ndan (ve iyyakenesta'in) yapılacağından/isteneceğinden yine müşrik olmuş olur mu? El cevap: Olur!

Bu kez Amr'in biri "Falanca Allah yolunun bekçisidir. O'nu üzmek Allah'ı üzmektir. Sevenlerini üzmek de aynıdır" dese şirk koşmuş/müşrikleşmiş olur mu? El cevap: Olur!

Siz bu Zeyd'leri, Amr'leri ve Falanca -Filankesleri iyi biliyorsunuz. Hem dindarlığınızı ispatlamak için oy veriyor hem de Din-i Mübin-i İslam'a resmen su katarak onun bir şirk dini haline gelmesine sebep oluyorsunuz. Oysa İslam, menfaat aracı olarak şahısların putlaştırılmalarına isyanın adıdır. "Lâ ilahe" ve "Lâ şerike" ile başlayan sloganlarımız kalplerimizi yatıştıran en baş zikirdir.

Bir zamanlar bizim Müslüm dinlememize bile 'isyan müzikleri de Allah'a isyan gibi algılanabilir' diyerekten ruhsat vermeyenler şimdi şirket ortağı (şerik-i şirket) mı, şirket yöneticisi (amir-i şirket) mi oldular? Fıkıh (İslam hukuku ) usulüyle avâmın (alttakiler) şirk seanslarına havâss (üsttekiler) göz yumarsa onların hükmü nedir ey cemaat; diye soralım mı, sormayalım mı?

Abdullah b. Sebe'ler, Müseylime'tü-l Kezzâb'lar ve Hasan bin Sabbah'lar gırla geziyor. Arif Nihat Asya'nın şiiri gibi: "Ebu Leheb ölmedi ya Muhammed/Ebu Cehil kıtalar dolaşıyor".

İslam'a girdikten sonra Müslümanların bu Câhiliyye bataklığına girme merakları neden? Yoksa "temel içgüdü" ahanda bu mu? Din diye yaşadığımız Arap şekilciliği eninde-sonunda Arap putperestliğine de bulaştı mı?

Haşhaşîlervarmış..Müslüman Müslüman'a tuzak kurmazmış hatta hiç kimseye kurmazmış.. Öyleyse 12 yıllık AKP döneminde kim hala Müslüman kalabildi?

1053 doğumlu ve Emin Zarrab'la ilişkili Hasan Sabbah'ı kime benzetebiliriz? Siyasî hareketinin başlangıcı olan İsfahan, İstanbul mudur? Mısır'da temas kurduğu Bedr'ülCemalî, İhvân-ı Müslimîn hareketi midir? Ve Ak Parti, Alamut Kalesi midir?

Başka sorular da var: İngilizce 'assassinate' suikast ve Fransızca 'anasin' katil anlamlarına geldiğine göre memalikimizde şimden geru siyasi cinayetler beklemeli miyiz? Bu 'Müslüman Müslümana ne yapar' kısmına mı giriyor?

Başka sorum yok Hâkim Bey. Giderayak bir de slogan atabilir miyim acaba? Tabi sizin için mahzuru yoksa..

TebbetyedâCahiliyye!