IMG-LOGO
Güncel

Neden Sorgulamıyoruz

11 07 2013

Bir süreden beri tarihimizin en ilginç ve kayıt düşülecek günlerini yaşıyoruz.

Ama, görünen o ki, bu yaşananlardan ders alması gerekenler, maalesef, ders almadıkları gibi, tam aksine bir tavır, tutum içerisindedirler.

Bu konuda, ders alması gereken yetkili ve etkili kişilerden artık, çok fazla söz etmenin anlamsız olduğunu görmüş bulunmaktayım.

Ben daha çok, sade insanımızın, kendim gibi sıradan vatandaşlarımızın alması gereken dersler olduğunu vurgulamak istiyorum, daha çok bu konu üzerinde durmak istiyorum.

Bakınız, sorgulamayı bilmeden, yaşananları, düşüncelerimizi ve bildiklerimizi tam bir sorgulamadan geçirmeden oluşturacağımız fikir ve koyacağımız tavır, yanlış sonuçlara varabilir.

Mutlaka sorgulamayı bilmeliyiz.

Elbette, bağlı olduğunuz gruptan, partiden, kişiden vazgeçin demiyorum. Hatta,  gidip yüzlerine de söyleyin demiyorum. Hatta, sorgulamayı sesli yapın da demiyorum. Sadece, kendi kendinize düşünün, sorun ve cevaplarını yine kendi kendinize bulmaya çalışın.

Bakınız, böyle yaptığınız zaman, daha az hata yapma, daha az pişman olma, daha az gereksiz kutuplaşma durumunda kalacağınızı göreceksiniz.

Zamanında yaşanmış olaylardan, bugün çok pişmanlık duyan o kadar çok insan var ki, bunları dinleyip de aynı hataları yapmaya devam etmek nasıl olabiliyor, anlamak mümkün değil.

Başbakan'a gözü kapalı bağlı olduğunu söyleyenler, sadece şu basit soruları kendi kendilerine sorsalar, inanıyorum ki, birçok düğüm çözülür.

 • 1- Madem Türk Bayrağı asacaktık, ne diye bayrak konusunda yanlış anlaşılmalarımıza bugüne kadar ses çıkarılmadı ve neden, Türk bayrağı taşıyanlara zulüm edildi?
 • 2- Biz dua ederek ONLAR'ın oyununu bozacakmışız. Peki, kim ONLAR? Gayrı Müslim mi? Türkiye'de bu kadar Gayri Müslim mi var?
 • 3- Madem hepimiz MHP'lileşecektik, bugüne kadar en ağır suçlamaları neden MHP için gözümüzü kırpmadan yaptık?
 • 4- Dünya lideri bir Başbakanımız var diye övünürken, bugün, bütün dünyayı karşımıza almamızın nedeni ne?
 • 5- Yürüyenlerin amacı ekonomiyi bozanların oyununa gelmek ise, bu oyunun devam etmesi için biz neden tavrımızı ona göre ayarlamadık da, tam aksine, yangına körükle gittik? O zaman, ekonomiden biz de sorumlu olmuş olmuyor muyuz?
 • 6- Madem, terörist başı diyecektik de, neden, bir süreden beri, aman kullanılan dile dikkat edelim, barış sürecini bozacak ifadeler kullanmayalım diye tutturduk?
 • 7- Biz kutuplaşmayı körüklerken, Kuzey Kürdistan'ın kurulduğunu ifade edenlere neden bir çift sözümüz yok?
 • 8- Pkk'nın kurduğunu ilan ettiği polis gücünden neden hiç bahsetmiyoruz?
 • 9- Bizim gücümüz, sadece, yürüyen, duran ve demokratik taleplerini iletenleri mi yetiyor?
 • 10- Gençlerin, gelecek ümitlerini kaybetmesini neden anlayışla karşılamıyor ve görmüyoruz?
 • 11- ATATÜRK'TEN Ne istiyor olabiliriz? Dini, Milleti, Ülkeyi, Vatanı kurtarmak suç mu?
 • 12- Reyhanlı'da terörist saldırıda ölen 52 vatandaşımız için Sünni ifadesini kullanmanın gerekçesi nedir, bugüne kadar böyle bir ifade hiç kullanıldı mı, buna gerek var mı?

Değerli kardeşlerim, benim gönül vermediğim kişilere, gruplara gönül veren kardeşlerim, biliyorum ki, bu soruları şu ana kadar sormadınız. Ama, sadece kendi kendinize sorsanız bile, toplum olarak, ülke olarak, millet olarak çok mesafe alacağımızı bilmenizi isterim.

Ben, birçok soruyu ve herkese sorduğum için, en azından değerlendirmelerimi bu sorular üzerine yaptığım için seni anlıyor ve senden ayrı kalmak istemiyorum.

LÜTFEN!!!

Gidecek başka ülkemiz yok.