IMG-LOGO
Güncel

Tutarsızlıklar Silsilesi

10 07 2013

Sayın Başbakan, içine düştüğü ruh hali ile öylesine tutarsızlıklar sergiliyor ki, zannediyorum, en yakınları bile bunun farkındalar, ama,ya söylemiyorlar, ya söylemeye cesaretleri yok veya söyleyenlere itibar edilmiyor.

İnanın, yazılarımı yazarken, bilmediğim, doğruluğuna emin olmadığım konuları, olayları yazmamaya çok özel gayret ediyorum. Çünkü, samimiyetinize inandırmanın en temel yolu ve belki de birinci yolu, kaleminizden dökülenlere, ağzınızdan çıkanlara ve hareketlerinize yapmacıklık, sahtelik, tutarsızlık katmamanızdır.

İşte, bu ülkeyi yönettiğini ve hatta dünyanın en iyi yönetimini gösterdiğini iddia eden Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, yapmacık ve tutarsız hareketleri ile toplumun çok ciddi tepki çekmesine neden olmuştur.

Bir kere, meseleyi doğru görelim ve doğru anlayalım. Yani, konulara ve yaşananlara doğru yerden bakalım.

Son günlerde yönetimin yaptığı her şey yapmacıktır, tahriktir, tehdittir ve aldatmaca üzerine kuruludur.

Bu ülkenin Başbakan'ına sorsanız, Sayın Başbakan Türkiye'de Müslüman oranı nedir derseniz, size ne der: yüzde 99 Müslüman der değil mi? En azından buna yakın bir rakam söyler.  

Peki, aynı Başbakan'a tekrar sorsanız, peki, sizin şu bir dua ile yok ettiğiniz insanlar kimler, onlar Müslüman değilse, toplumun en az yüzde ellisi Gayrı Müslim olmaz mı deseniz acaba ne yapar?

Sayın Başbakan, bugüne kadar MHP, ırkçı, kafatasçı, pkk ile aynı, bölücü vs. gibi ağır sıfatlarla tarafınızdan tanımlanıyorken, bugün başınıza taş mı düştü de, MHP'ye, MHP'lilere sokulmak için her fırsatı kullanıyorsunuz deseniz, acaba ne der?

Sayın Başbakan, bu kadar Mitingler yapıyorsunuz, buralarda, pkk'lıların konuşmalarından neden bahsetmiyorsunuz, kuzey Kürdistan neresi, güneyi, batısı, doğusu neresi sizde mi bilmiyorsunuz, herkese, her şeye laf yetiştiriyorsunuz da bu konuda bir tek kelime etmeyi neden düşünmüyorsunuz deseniz acaba ne der?

Sayın Başbakan, Türk Bayrağına bu kadar kısa sürede sarılmanızın nedeni nedir, sizi bu bayrağa saygı duymaya iten nedenler nedir, deseniz, acaba size ne der?

Sayın Başbakan, temcit pilavı gibi her konuşmanızda, Cami'ye ayakkabı ile girdiler vesaire gibi bir konuya sığınmanız neden, söyleyecek başka sözünüz mü kalmadı da bu doğru olmayan konulara her seferinizde sığınıyorsunuz deseniz acaba ne der?

Sayın Başbakan, Avrupa Fatihi olarak tarihe geçmişken, bugün sizleri tanımıyorum demek için ne gibi bir tutarlılığınız var, izah eder misiniz deseniz, acaba ne der? Avrupa fatihliği mi palavra idi, yoksa, bugünkü tavrınız mı, aldatıcı, tutarsız?

Sayın Başbakan, ülkenin talan edildiğinden, faiz lobisinden dem vuruyorsunuz, son 5 yılda ülkede artan dolar milyarderi sayısı, Japonya'daki toplam dolar milyarderleri sayısını ciddi ciddi geçmişken, siz hangi lobilerden, talandan bahsediyorsunuz deseniz acaba ne der?

Bakın, beyler, bayanlar, ar-tık yap-ma-yın!

İnanın, her şey görünüyor, bugüne kadar söylenmiyordu, yutturuyordunuz, artık çok büyük bir toplumsal koro halinde söylendi de: KRAL ÇIPLAK!

Hal  böyleyken, daha ne kadar, bu tutarsız, sahte, aldatıcı tavırlara devam edeceksiniz?

Bu ülkenin, Türk Milleti'nin daha fazla zaman kaybetmeye tahammülü kalmamıştır.

Baraj patlamıştır.

Türk gençliği, yarınından emin olmak istiyor. Hilesiz, oyunsuz sınavlara girmek ve bileğinin hakkıyla işe girmek istiyor ve bu topluma hizmet etmek istiyor.

Türk Gençliği ve Yüce Türk Milleti, kendisine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti Devletini yaşatmak istiyor.

Türk Milleti, Millî Mücadeleyi yapan kadrolara -başta büyük Türk Milliyetçisi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere- saygı duyulmasını istiyor.

Türk Milleti, millî ve manevî değerlerine taklitçi anlayışlarla değil, kendi varlığı içerisinde sahip çıkmak istiyor.

Sayın Başbakan, bu isteklere güya mitingleri vasıtasıyla toplumun bir kesiminin karşı çıktığını anlatmaya çalışıyor.

İşte, tam da bu noktada en çok yanılıyor.

Çünkü, bu mitinglerde kullanılan bütün argümanlar, kendisi ve yalaka takımının bugüne kadar alaya aldıkları, reddettikleri, yok saymaya çalıştıkları argümanlardır. Bu nedenle, hem karşısındakiler ve hem de kendi taraftarları bizim ileri sürdüğümüz isteklerde birleşmiş oluyorlar. Sayın Başbakan, Türk Gençliği tarafından bu tuzağa düşürülmüştür. İyi de olmuştur. Ama, ne kendisi ve ne de yalaka takımı bu gerçekleri görecek durumda değillerdir. Allah onları ıslah etsin ve gönül gözlerini açsın.