IMG-LOGO
Güncel

Türk Kızılay`ı Genel Başkanlığından istifa eden sn Tekin Küçükali`ye teşekkür

04 09 2011

 Tekin Küçükali Beyefendi;
 Sayın Başkan;
Genel başkanlığınız  Türk Kızılay'ı için önemli başarıların sağlandığı bir dönemdir.  Türk Kızılay'ı döneminizde kendine verilen misyona uygun çok önemli işlere imza atmıştır. Ne kadar gururlansanız yeridir. Teşekkür ederiz.

Mesleğimin de verdiği sosyal sorumluluk çerçevesinde Kocaeli Kızılay Şubesinde üyelik yapmış ve eski Kızılay binasının yıkılıp şuan ki binanın yapılışında yönetim kurulunda da görev almış biriyim. O dönemde kan ürünleri temininde daha yeterli hizmet vermek yönünde gayretlerimiz de olmuştu. Ama o zamanki anlayış  istediğimiz sonucu almamızı sağlayamamıştı. Yine daha önceki dönemde  Kızılay'ın yardım yapma anlayışı ve de asli vazifesinden uzaklaşıp sağlık hizmeti veren bir kuruma dönüş çalışmaları sebebi ile Kızılaycılıktan uzaklaşmıştım.

Döneminizde başlatılan ve yapılan çalışmalarla gönlümüzü ferahlatan, bizi de gururlandıran bir kurum haline gelen Türk Kızılay'ının kan bağışı ile ilgili çalışmalarını Kocaeli Aydınlar Ocağının web sayfasında bir makale halinde değerlendirilmiştim. Bu makaleyi ilimizin güçlü bir yayın kuruluşu olan Özgür Kocaeli Gazetesinde yayınlatmıştım. O makalede de verilen rakamlar ne kadar daha iyi bir hizmet verilmekte olduğunu göstermektedir. Türk Kızılay'ı, sizin başkanlığınız döneminde, tarihine bir altın sayfa yazmıştır. Ayrılış şeklinizle ( sebebini bilemesek de ) çok şık ve takdir edilecek bir tarzda olmuştur.

Bir Türk vatandaşı olarak bu duygularımı sizinle paylaşmak sizi tebrik etmek ve teşekkür etmek istedim. Başarılı, sağlıklı ve mutlu bir hayat dileğimle saygılarımı sunarım.