IMG-LOGO
Güncel

“Kürt’ün Kafasını Türk’e Kırdırmak”

08 06 2011

80 öncesinde olgunlaştırıla olgunlaştırıla çekilen 'Kardeş Kavgası' filminin seslendirme yönetmeninin meşhur repliği idi "İti ite kırdırmak". Netekim Big Boss'un dediği oldu.

Bir tarihçi olarak ben bu filmi tarih boyunca defalarca gördüm. Sonuncusundan günümüze daha 1 yüzyıl bile geçmedi. 1000 yıllık Selçuklu - Osmanlı birlikteliğindeki Ermeniler emperyalizm lunaparkındaki tüm âletlere bindiler ve eğlencenin hazzıyla kendilerinden geçtiler. Ayıldıklarında coğrafyadan silinmişlerdi.

 Herkes soykırımım masal bile olmadığını, kendi edenin kendi bulduğunu ve provakatif Müslüman katliamlarıyla nefsi müdafaaya geçen halkla Ermeni çeteler arasında ciddi bir mukatele yaşandığını bilir. Ve bunun da çoğunluğu Doğu'da Kürt alay ve aşiretleriyle..

Bir taşla yarım düzine kuş:

1-PKK hareketi 84'ten bu yana hem Kürt'ten hem de Türk'ten intikam almıştır.

2-Apo'nun Ermenistan Yazarlar Birliği üyesi olması tarihi çelişkilerdendir.

3-Büyük Ermenistan olmadı, yerine aynı yerde eşdeğer Büyük Kürdistan verelim.

4-Ama Kürdistan İsrail ile Ermenistan hattının boşluğuna tampon olsun.

5-Ermeni kelimesinin tedaisi olumsuzsa Kürt kelimesine ne diyeceksiniz?

6-Yoksa Kürt Meselesi Şark (Kurnazlığı) Meselesi midir?

Türk Milleti'nin varlığının tehlikeye girdiğindeki insiyakî davranışı tavuğun civcivlerine yılan dadansa da, çakal dadansa da değişmez tavrıdır. Bunun için insanların milliyetçi olmasına bile gerek yok. Çoğunluk galeyana geldi mi mantık savuşur. Gen mühendislerimiz bunu çok iyi bilir.

12 Haziran sonrasında pandoranın kutusu iyice açıldığında asıl tepkiler Doğu'dan değil Batı'dan gelecek. Birlikte yaşamanın çivisini çıkaranlar o çivinin tekrar yerine çakılmayacağını biliyorlar. Bu filmin de rejisörü son 60 yılın tamamında olduğu gibi Amerika'dır. İsrail'le zaten eşgüdümüz, e halkımız da temayül temayül epeyi Yahudîleşti.

"Saf çocuğu masum Anadolu'nun" sandıktan domates seçerken Türk Milleti'yle birlikte İslâm Âlemi'nin kaderinin de çizeceğini bilmeli. Sonra Neşe Karaböcek'in 'Kırılsın Ellerim' şarkısına kaset bulamayabiliriz.

Ne demiş X şahsiyet; "İster mermi olsun, ister oy pusulası. İyi nişan almalı insan; kuklayı değil kuklacıyı vurmalı."

Kaderini küresel efendilerin şer şampiyonluğuna iliştirenler olduğu gibi Hakk'ın hatırını her dem âli tutanlar da olacaktır. Habil'le Kabil'in savaşını iyi okuyanlar 15 bin km. uzaktaki Avustralya'dan bile millete birlik mayası sunabiliyorlar. Sağduyu her zaman galip gelmelidir.

"Vallahu hayr'u-l makirîn". Güçler dengesinde gücü yaratanı unutanlara hatırlatıyoruz. Ve diyoruz; 2011 seçimleri Allah'ın 'Basîr' sıfatına tecelligâhtır. Yada 1915 model bir eyvahtır.