IMG-LOGO
Güncel

Türkiye'ye bomba gibi düşen haber, BDP'nin Anayasa ve yasaları tanımadan ülkemizi iki dilli yaşama geçireceğini ilan etmesiydi.

Herkes bir şey söyleyebilir ve kafasına göre bunların uygulanmasını da isteyebilir. Ancak buna ülkeyi yöneten veya yönetmeye talip olanların ve de devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünden dolayısıyla da bekasından sorumlu olanların bunlara hak ettiği cevabı  vermesi gerekir.

Cevap verme sırasında öncelik başbakana ve ana muhalefet liderine aittir. Sonra sıra diğerlerine gelir. Yasalara aykırı bu tutum karşısında gereğini yapmak sorumluluğu da başbakana düşer.

BDP'lilerin, iki dilli yaşama geçtik açıklamasına Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan net bir açıklama gelmemiştir.

Medyanın bu konuda cevabını öne çıkardığı tek kişi MHP'nin lideri Devlet Bahçeli'dir.

Bahçeli bu konuda çok net konuşmuş ve tavır almıştır. Türk Milletinin ve Milliyetçi Hareket'in son sözünü henüz söylemediğini ifade etmesi, milletimiz için yeni bir ümit kaynağı olmuştur.

İki dilli bir Türkiye talebini açıklayanlara karşı Devlet Bahçeli'nin adeta tek başına duruşu çok anlamlıdır.

Bahçeli ve MHP'ye her nedense yayın organlarında yer vermeyen medyanın bu tavrı anında birinci haber olarak yansıtması çok ilgi çekicidir. Her halde korku onlarında bacasını sarmıştır.

Gönül aynı tavırları başbakan Erdoğan ile Kılıçdaroğlu'ndan da beklerdi. Ancak onlar; herhalde Türk Milletinden değil bölücülüğü şiar edinmiş olanlardan medet umdukları için klasik siyasetlerini izlediler.

Ülkemizdeki bölücülerin, PKK ve BDP'nin ağabeyi olan Barzani'nin partisi KDP'nin kongresine; Abdulkadir Aksu ve Hüseyin Çelik gibi AKP'nin önemli adamlarını gönderen RTE'nin ve CHP Genel Başkanı Yardımcısı Mesut Değer'i gönderen Kılıçdaroğlu'nun, bu kongrede açıklanan "Birleşik Kürdistan" rüyasına ses çıkartmayışları, bize göre Selahattin Demirtaş'ın iki dilli uygulamaya geçtiklerine dair sözleri karşısında, çok daha ağır bir vebal taşır.

Bu olayın hemen ardından Mersin'de kürtçe türkü söyleyemediği için öldürülen alevi inançlı sanatçı kardeşimizin dramı çok manidardır. Yine Mardin Dargeçit'te uzun menzilli bir silahla uzman çavuşun şehit edilme yöntemi de hem vatandaşlarımızı hem de devletimizin asker - polis ve istihbarat yetkililerini iyi düşündürtmelidir.

Bu durum karşısında, "Ne Mutlu Türküm Diyene"  anlayışında Türkün, Kürdün, Çerkezin, Gürcünün, Arnavutun, Arabın, Boşnakın, alevinin, sünninin velhasıl bayrak, vatan, millet diyenlerin sesi olmayı başarabilen tek insan MHP'nin lideri Devlet Bahçeli'dir.

Dileğimiz onun henüz son sözünü henüz söylemeyen Türk Milletinin sesi olmaya devam etmesidir. Çözüm her zaman olduğu gibi Türk Milletinin sevdalılarına, Ayyıldızlı sancakla coşanlara, Hak yolunun aşıklarına düşüyor. Anlaşılan o ki bu işinde tek lideri Devlet Bahçeli'dir.