IMG-LOGO
Güncel

Araplar-Yahudiler- Türkler

13 05 2021

Araplar ve Yahudiler amca çocuklarıdır. Yahudiler Hz. İbrahim'in oğlu İshak'tan, Araplar da  Hz. İbrahim'in  öbür oğlu  İsmail'den  gelir. Bu iki kuzen halk yüzyıllarca birbirleriyle bir  savaşmış, bir barışmışlardır. Biz Türkler ise bu meseleye hep müdahil olmuşuzdur?

*

Mesela  ben  Lisede  iken  Ocak  teşkilatı olarak  o zamanlar  Filistin için  gösteriler   ve  Filistinlilere yardım kampanyalarına  yardımlar yapardık. Kıbrıs Savaşı sırasında  Kıbrıs Türkleri için  Gümüşhane  Devlet Hastahanesine gidip  kan bağışı  yapmıştık.

*

Ancak, Yaser  Arafat  döneminde  İsrail ile  Filistin arasında  bir ateşkes  anlaşması yapılmıştı. Filistinliler  Barış  antlaşması yapılınca anlaşma gereği  silahların  bir  kısmını  Türk  kesimine  değil de Kıbrıs  Rum kesimine verdiler. Türk kesimi hayal kırıklığına uğramıştı. Tabii ki bizler herkesten çok  hayal  kırıklığına uğramıştık.  Çünkü niyetimiz; nerede bir Müslüman varsa o bizim kardeşimizdir, fikri ile  donanmış  Müslümanlarız. Biz  Türk  Milliyetçileri  her zaman  Dünya'nın  öbür ucunda  bir  Müslümanın  eline  iğne  batsa, burada   bizim  elimize   çuvaldız  batar, düşüncesinde  ve  halis niyetindeyiz!

*

Şimdi   daha   çok yakın zamanda  Suriye  Savaşı  sırasında  Arap ülkeleri toplanıp   Türkiye'ye zerre destek vermediler. Bize kim destek verdi:  Azerbaycan  ve  Macaristan( Macarlar ise Müslüman değil,Türk kökenliler). Geçen  ay   Ege Denizinde, Arabistanla - Yunanistan Türkiye ye karşı  askeri donanma  gösterisi  yaptılar. tüm bu  ihanetleri hiç bir Türk göz ardı etmemelidir!

*

Şimdi düşünüyoruz, hani Müslüman Müslümanın kardeşi idi, ama bu Araplar hep yine  Türkleri asla desteklemiyorlar! Şu an Türkiye'nin  başında  Hilafetçi  bir  başkan   olmasına   rağmen ,Araplar bizi  hiç bir pakta desteklememişlerdir!!  Yavuz Selim  Han,ın  Mısır-Mekke- Medine seferinden õncede Türk katliamı yapan Araplar   Türke  düşmanlıklarından hiç  vazgeçmemişler, Talkan ve Curcan katliamlarını, bizi Îngilizlerle bir olup arkadan  hançerlemelerini unutmadık, unutamayız! Halifelik Türklere geçince de büyük bir kesim  düşmanlıklarını  artırarak  devam etmişlerdir.

Ayrıca  bizlerin sürekli  desteklediğimiz  Filistin'in  Bekaa vadisinde eğittikleri teröristleri Ülkemize gönderdiklerini de unutmadık,  unutamayız.

*

Eee şimdi bazı arkadaşlarımıza sormak lazım, biz Türkler  Peygamberimizin hatırına, ona sevgimizden dolayı Arapları seviyoruz ama  maalesef  onlar bizi hiç sevmiyor ve düşmanlıklarına hala devam ediyorlar. Bizimle ilişkisini kesmeyen  ülkemizde  bir çok arazi  alan  ve  başkanımıza   Uçak hediye eden Katardır. Herhalde kara kaşımız için bizi  sevmiyor  Katarlılar. Hani şu yapılacak olan kanalın sağlı sollu taraflarından yer alan Katarlılar, Karadeniz de bile mülk alan Katarlılar.

*

Yani sonuç ne:  Türkün   Türk'ten  başka dostu yok! Bizi her daim arkadan vuran   Araplarla  nasıl İslam Birliği kurabiliriz,  imkansız  bir durum değil mi! Elbette ki tüm Müslümanların bir olmasını isteriz ,istememek Müslümanların kardeşliğine ihanettir ama gerçekler çok farklı. Biz Türklere en yakın birliktelik Türk Birliğidir. Bu birliği kurmak  için  de   samimi   Türk  Ülküsüne  ve    Türk Birliğine   inanmak gerek!   Atatürk'ün  de   hedefi  ve rüyası olan Türk Birliği  kurulana  kadar  ABD, Rusya, Çin, İngiltere, İsrail  vb  tüm     Emperyalistler,   içimizdeki    Türk  ve Türklük   düşmanları; Türk    Milletine  ve   asırlardır  İslamın   sancaktarlığını  yapan Türklüğe   havlayacaklardır, bunu her Türk bilmelidir!

Saygılarımla...