IMG-LOGO
Güncel

Türkiye’nin Günlük Burç Yorumu

05 02 2021

Koç Burcu (21 Mart-19 Nisan)

Bugün burcunuzdaki Merkür retrosu devam ettiği için siyasi olarak çalkantılı bir gün geçireceksiniz. Lider kişiliğiniz sizi haksızlıklara karşı inatla dik durmaya sevk edecek. Sırf bu haksızlık karşısındaki dik duruşunuz nedeniyle bir kısım devlet görevlileri tarafından terörist ilan edilebilirsiniz.

Boğa Burcu (20 Nisan-20 Mayıs)

Yönetici gezegeniniz Venüs bir süredir maruz kaldığı Ay etkisinden kurtuluyor, bu durum sizin ikili ilişkiler bakımından daha hareketli bir gün yaşamanıza neden olabilir. İnatçı kişiliğiniz, haksızlığa karşı tepkinizi dile getirdiğiniz bir ortamda sizi biber gazına maruz bırakabilir ve hatta yine bu inatçı kişiliğiniz nedeniyle terörist ilan edilebilirsiniz.

İkizler Burcu (21 Mayıs-21 Haziran)

Burcunuzdaki çift kişilik yapısı bugün de sizi rahat bırakmamaya devam ediyor. Anında değişen, sabah söylediğini öğlen inkâr eden karakteriniz insanların hayatlarını zorlaştırıyor. Dün size yapılan haksızlıkların aynısını bugün başkalarına yapıyor olmanız hiç hoş değil. Bugün burcunuzun yöneticisi Merkür, Güneş’in yanağından makas alacak ve bunun etkisiyle masum insanlara terörist demeye maalesef devam edeceksiniz.

Yengeç Burcu (22 Haziran-22 Temmuz)

Hamarat yapınız, özellikle de hamur işlerindeki el ustalığınız takdire şayan. Toplumsal olaylara katılan arkadaşlarınız sizin yapıp getirdiğiniz poğaçalarla açlıklarını gidermeye devam edecekler. Anaç kişiliğinizle o poğaçaları polislere de ikram etmeniz gözden kaçmayan şık bir hareket. Ancak bugün her zamankinden biraz daha fazla poğaça yapın ve stoklayın. Çünkü gözaltına alınabilir ve savcılıktı, sulh ceza hâkimliğiydi derken uzun bir koşuşturmaca içinde açlıktan yorgun düşebilirsiniz. Ha, bu arada unutmadan sizi de terörist ilan edebilirler. Bu sizlik bir durum değil canınızı fazla sıkmayın.

Aslan Burcu (23 Temmuz-22 Ağustos)

Bugün de anne babanızın “yavrum evladım sen derslerine çalış, karışma öyle olaylara” dediği ve gün sonunda sizi karakollardan topladığı bir gün olacak. Burcunuzun ana özelliklerinden olan organizasyon beceriniz polislerinden gözünden kaçmıyor elbette. Bu durum size karşı özel bir muamele yapılmasına neden oluyor ve her özel muamelede sizin öfke ve inadınız katlanarak artmaya devam ediyor. Vizeleriniz başlayana kadar böyle devam edebilirsiniz ama vize döneminde artık anne babanızı dinleyin ve sadece ders çalışın. Zaten rektörlük binası önünde eylemdi, mitingdi, karakoldu derken derslerinizi yeterince aksattınız! Bugün sizi de terörist ilan edebilirler diyeceğim ama siz kuvvetle muhtemel daha önceden de ilan edildiğiniz için böyle şeylere alışkınsınızdır.

Başak Burcu (23 Ağustos-22 Eylül)

Bugün de titiz, detaycı ve mantıklı yapınızla öne çıkacağınız bir gün olacak ama bu özellikleriniz sizi terörist ilan edilmekten alıkoyamayacak.

Terazi Burcu (23 Eylül-22 Ekim)

Güzel sanatlardaki yeteneğinizi ortaya koyduğunuz bir gün olacak. Rektör protestolarında, arkadaşlarını etrafına toplayıp gitar çalıp şarkı söyleyen kişi sizsiniz. Aslında piyano da çalmak isterdiniz ama koskoca piyanoyu oraya taşımak elbette epey zahmetli olacak. Hem polis müdahalesinde falan kırılıp dökülebilir hiç gerek yok. Piyano bu, kırılırsa yenisini sittin sene satın alamazsın haberin olsun. Bu arada gözümden kaçtığını zannetme sen de terörist ilan edildin canım!

Akrep Burcu (23 Ekim-21 Kasım)

Siz cazibesiyle etrafını etkileyen bir yapıya sahipsiniz. Ama eylemde olduğunuzu ve asıl konunun aşk meşk olmadığını unutmayın. Rektör protestosu ciddi iş, protesto esnasında aşka meşke ayıracak zaman yok. Üstelik sizi terörist ilan edenleri ayrıca rahatsız etme ihtimaliniz var!

Yay Burcu (22 Kasım-21 Aralık)

Siz ne kadar kalender meşrep, ne kadar güzel bir insansınız. Süpersiniz süper. Ancak yazılarınızda biraz daha dikkatli olmalı ve cesaret ile aptallık arasındaki ince çizgiyi geçmemelisiniz. Böylelikle başka insanları da riske atmamış olursunuz. Sonuçta hayat sizden ibaret değil. Siz muhalefet partilerinde siyaset yaptığınız için daha önce zaten terörist ilan edilmişliğiniz var. O nedenle ülkeyi yönetenlerin son beyanlarına gülüp geçiyorsunuz sadece.

Oğlak Burcu (22 Aralık-19 Ocak)

Siz zaten inadıyla maruf bir burçsunuz. Zaten burcunuza adını verenler “keçi” dememek için nezaketen “oğlak” demişler. Bugün siz de terörist ilan edileceksiniz ve “Bu ne bilimsizliktir!” diye diye ortalıkta dolaşacaksınız.

Kova Burcu (20 Ocak-18 Şubat)

Yönetici gezegeniniz Uranüs’ün size kazandırdığı hümanist, bağımsız ve dost canlısı karakterinizin öne çıktığı bir gün olacak. Bu özellikleriniz nedeniyle sadece terörist değil aynı zamanda LGBTİ birey olarak da ilan edilebilirsiniz. Üzülmeyin bu tamamen sizi öyle ilan edenlerin LGBTİ’liği.

Balık Burcu (19 Şubat-20 Mart)

O duygusal, o şefkatli yapınızın tavan yaptığı bir gün sizi bekliyor. Hiçbir taşkınlık göstermeden demokratik eylemlerini yapan çocukların gözaltına alınmalarına engel olmaya çalışacaksınız. Yaşınıza hürmeten açıkça ifade edilmese bile sizi de terörist ilan edecekler. Herkesi ilan ettiler, o yüzden hemen üzülüp ağlamayın!