IMG-LOGO
Güncel

Atatürk'e Hakaretler Devam Ederken!

Cevat NAS; - 5/18/2017 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Mustafa Kemal ve arkadaşları, dini şahsi ve siyasi çıkar için kullanmayı engellemek için dini siyasetin etki alanından çıkarmışlar, laiklik ilkesini getirerek ,dini vicdanlara havale etmişlerdir. Yoksa her vesileyle siyasi ve şahsi çıkarlar adına

"şeriat isteriz" diye, kendi dünyalıklarını kapmanın peşinde koşan menfaatperestlerin, "dünyalık dini " anlayışlarını sömürge aracı görmelerinin önüne engel mi konabilirdi.

*

Allah gerçek kul olmaya çalışanlara fırsat versin inş... IŞİD mantığı olarak tezahür eden zihniyeti de yerle bir etsin İnşallah! Bugün ki dini kullanma ticaretini gördükçe, sadece bu meseleden dolayı bile Atatürk'e hakaret edenleri Türk Milleti olarak, özellikle Türk Milliyetçileri olarak her gün çıkıp lanetlemeliyiz!

*

Atatürk'e karşı yapılan bu hakaretler, acaba yine yapılacak bir şeylerin yoklaması için midir, diye de düşünmekten edemeyeceğiz. Örneğin; paramız üzerindeki Atatürk resminin kaldırılması şaibelerini kulaktan kulağa duyuyoruz. Acaba Türk Milleti'nin nabzı geçmişteki meseleler gibi yine yoklanıyor mu?

*

Türk Milliyetçiliğini şu an resmi olarak sevk ve idare edenler, kaç gündür Atatürk'e hakaretler yağıyor, neredesiniz? Delegelerin çoğunluğunun istediği kongreleri savcılar, hakimler ayarlayarak hemen iptal ettiren güç, bu meselede de hemen kullanılsaydı bari...

*

Salı gününü bekleyip nutuk atıp, bu meseleyle ilgili de konuşmuş olduk, babından bir davranış sergileneceğine ,Atatürk'e hakaret eden ne kadar soytarı varsa ,mahkemeye vermek, suç duyurusunda bulunmak herkesten önce ayağa kalkıp ,tüm Türkiye'de miting ve gösteriler yapmak ,Türk Milliyetçilerinin boynunun borcu değil miydi? Ve bu borç özellikle şu an ki merkeze düşmez miydi?

*

TC Devletini kuran Türk Milliyetçilerinin Ulu Önderine hakaret edenleri lanetlemek, bir konuşmayla geçiştirilmemelidir. Bu soy özürlüler cezalarını fazlasıyla çekmelidirler.

*

Şu an onları içeri alsalar bile inşallah bu göstermelik olmaz ve inşallah yarın öbür gün salıvermezler! Sadece ileride bizde tepkimizi göstermiştik görüntüsünden başka hiç bir şey yok

ve de olmayacaktır gibi durum görünmekte... Oysa şimdi günlerdir yer yerinden oynamalıydı!

*

Ama oynayamaz, fren yaptırma görevi verilen, görevini yapmalı. En büyük ortak ne derse o yapılmalı, iktidar sıkıştığında diğer tüm kurtarışlarda yapıldığı gibi... İyice yukarısı ne derse o olacak ise ;''Lider, Doktrin, Teşkilat'' nasıl uygulanacak, kim uygulayacak? Çünkü iyice yukarısı yakın geçmişte Türklüğü ayakları altına aldıklarını söylemişlerdi!

 

Allah Türk Milleti'ni ve İslam Âlemini Korusun. Âmin...

 

Saygılarımla.