IMG-LOGO
Güncel

Suriyeli Kazığı

Cevat NAS; - 7/11/2016 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Nitelikli  Suriyeliler  vatandaşlığa  alınacakmış! Tabii işleri de hazır. Bunca insanımız iş bulamazken, çoğu insanımız asgari ücrete talim ederken... Soruyoruz; işsiz  milyonlarca  üniversiteli  gencimiz  niteliksiz mi acaba?

*
Üç dil bilen, ABD de staj yapmış, 5 yıllık Uluslararası  İlişkileri bitirmiş, kendini  yetiştirmek için bir çok kursa gitmiş    kendi   oğlumuz   şu  an  özel bir şirkette, memnun olmadığı şartlarda  çalışıyor. Biz Türk İslam Ülküsü'nü  benimsemiş  bir  aileyiz. Bendeniz  geçmişte ve her  zaman  hareketin  içinde  oldum, tescillendiğim, sicillendiğim  fikirlerimi  yaşadığım içindir ki hep cezalandırıldık. Kendi  camiamızda  yanlış  giden  bazı  şeyleri eleştirdiğimiz içinde birilerinin ters  bakışlarına da maruz kalıyoruz. Bu adamlarla ayrıldığımız en önemli nokta ise konuştuklarını ve  davanın  felsefesini  yaşamamalarıdır Bu durum da hareketlerine aynen yansıyor . Camiamızda bazı yanlış giden şeyler şu an olsa da,var oldukça  Ülkücü kalacağımız kesindir, doğrudur . Bundan sonra her Ülkücüyüm diyene inanıp ona yakınlık duymayacağım da doğrudur. Çünkü defalarca bu hususlarda hırpalandık. Bazı basit adamların, niçin orada olduğu şüpheli adamların teneffüs ettiği ortamlar bizi yıprattı. Alçak gönüllülükte bir yere kadar... Seçici olacağım da doğrudur. Geçmişte çok bedel ödediğim de doğrudur. Hiç bir makama, mevkiye  tenezzül etmediğim de doğrudur.
*
Şimdi  benim ve benim  gibilerinin  ecrini çocuklarımız  çekiyor. Mantıken çekmeli midirler? Biz iktidar partili değiliz diye, bizim çocuklarımız  ekmek  yemeyecekler mi? Devletin  imkanları  onlara hep kapalı mı olacak? Dış  İşleri  Bakanlığında, konsolosluklarda görev yapması gereken ,evladımızın yerine acaba hangi niteliksiz , belki de  diplomalarının dahi yeterli olmadığı kişiler çalışıyor ? Bana arkadaşın Savunma Bakanı ona git diyorlar. Torpil bize göre değil. Hak eden hak ettiği yere gelmeli. Hem orada o kadar yağcı var ki, onlardan  sıra  bir Ülkücüye  gelmesi  mümkün mü?  Ağız eğmenin bir anlamı da yok, kişiliğimizden taviz vermenin anlamı da yok. Binlerce üniversite mezunu ya boşta ya da okuduğu dal ile ilgisi olmayan asgari ücretli işlerde çalışıyorlar. Yani onlarda örnek verdiğim bizim balamız gibi... Yarın ülkemiz bir savaşa girdiğinde ,işte pkk ve Işit ile olan mücadele gibi, bu Suriye'den gelenler mi , yoksa bu vatanın yüzüne bakmadığınız öz evlatları mı savaşa gidecekler ,yeri gelince de ölecekler ! Hangisi?
*
Diyeceğim şu ki; bu vatanın evlatları bu vatan için ölmeye hazır olanlar, şu AKP iktidarında sefil yaşarken, sırf oy uğruna, sırf iktidarı kaybetmeme uğruna, pisliklerinin cezasını çekmeme uğruna şimdi binlerce vatanını korumayan, ülkesi için savaşmayan kaçan, Suriyelinin T C vatandaşlığına geçirilmesini istemiyoruz ve bu kararı alanları kınıyoruz . Savaştan kaçan Suriyeli kadın ve çocukların savaş bitene kadar misafir edilmelerine biz de katılıyoruz. . Eli silah tutan erkekleri beslememize katılmıyoruz. Onlar gidip ülkelerini savunsunlar, bir avuç Türkmen gibi... Türk Milleti neden asildir bu konumda bile belli oluyor. Ülkemizdeki Arap hayranlarına Türk 'ün yüceliği bu örnekle de duyurulur. 
*
14 yıldır iktidarda olanlar; yıllarca PKK ya verdiğiniz primlerin ecrini her gün evlatlarımızı şehit vererek ödüyoruz. Dün başka, bugün başka yalanlarınızın, yanlış politikalarınızın külfetini ülke olarak bu ülkede yaşayan insanlar olarak yaşantımızla ödüyoruz. Şimdi de yine yanlış bir politika, yine yanlış bir adım olan Suriyelilerin vatandaşlığa geçirilmesi bu ülkeye ihanettir. Gelecekte bu adamların tavırları bu ülkeye çok zararlar verecektir. Zaten şimdiden veriyorlar. Daha dün Güney sahillerinde komşusu veya akrabaları Suriye de savaşta ölen, hala ölmeye devam eden bu adamlar, dansöz oynatıyorlardı. İnternete düşen bu görüntüler parmak ısırtan cinstendi. Her gün kavgalar, hırsızlıklar, namussuzluklar git gide artıyor . 
*
Tüm bunlar seçimde alacağınız üç beş oya değmez. Yarın bu adamlar da özerklik isteyip, Hatay'a yeniden göz dikeceklerdir. Zaten kendileri de Hatay bizimdir diyorlar. Bu ülkeye yazıktır, Türk Milleti'ne yazıktır. Atatürk  ve silah arkadaşları  ve onların  erlerine, ecdadımızın çektiği çilelere, PKK  mücadelesinde  şehit  ve gazi olanlara, ailelerine yazıktır. Ey AKP ye oy verenler , siz   bu Suriyelilerin   vatandaşlığa  geçirilişine ne dersiniz ? Bu karar Türk Milleti'ne layık olmayan bir Suriye kazığı değil midir?
Saygılarımla...