IMG-LOGO
Güncel

MHP Neden İktidar Olamıyor?

Cevat NAS; - 12/14/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Bu camiada teveccüh gören insanların ilk ipini çeken yine bu camianın mensupları oluyor maalesef. Camia içinde sürekli tartışılan 'neden iktidar olamıyoruz'un cevabı tamamı ile bu ve benzeri hadiselerin içinde gizlidir.

Yıllardan beri MHP, tıpkı CHP gibi ne olacak bu Beşiktaş'ın hali konumundadır. Yıllardır dışa dönük hiç bir propaganda ve elle tutulur bir çalışma olmayan MHP de sürekli iç atraksiyonlar, çekişmeler, ben ben dürtüleriyle düşebildiği kadar aşağıya doğru düşüşler yaşanmaya devam edilmektedir...

.Gençliğin yetiştirilmesi için 12 Eylül 1980 den buyana pek nadir  bazı il ve ilçeler  hariç, hiç bir  eğitim, seminer, konferanslarla  Türk İslam Ülküsü  anlatılmamış, adam  yetiştirme  görevi   kendi haline   ve  şahısların  inisiyatifine bırakılmıştır. Bu yüzdendir ki, gençliğin yüzde yetmiş civarı, bu camianın içindeki dava adamlarının çeyreği donanımında olmayan çıkar çevrelerinin eline bırakılmıştır. Ve bu camianın hala hızlı bir toparlanmaya gitmemesi büyük kayıptır.

.Ülkemizde bir çok şahsın Tv  si  varken, okumuş, eğitimli  insan sayısı   oldukça  yeterli  olan  koskoca  bir  camianın, her  ailenin  evine misafir  edilecek  bir Tv si  bile  oluşturulamamıştır.  Davanın anlatımı, sadece  twitter  ve  sadece  çok az kişinin izlediği  Bengü Türk  Tv'nin  ve  çok az , cüzi  satışı olan Ortadoğu  Gazetesi  ve  Yeni Çağ  gazeteleri  ile ve    dar  kalıplaşmış   anlatımlı  beyanatlarla   geçiştirilmiştir  ve hala bu   algı devam  ettirilmektedir.

.Türk Dünyası ,Türk İslam Ülküsü, Turan  Ülküsü, Kızıl Elma,Türk  Milliyetçiliği  ,Kuva-i Milliye  hareketleri ,Yunus,Mevlana ,Hacı Bektaş-ı  Veli ve diğer  kültür adamlarının  ,Atatürk  dehası   kültürlerinin  menbaı   ve Türk  Milliyetçiliğinin  aksiyoner  hali  ''9 ışık Doktrini'' gibi  Kültür  hazinelerine sahip  olan  Ülkücü Hareket  ,bu  deryayı  halka anlatacağına  ,bağnaz, bencil ,yalın, Ülküdaşlık  hukukundan çok uzak  ,birbirini  eleştirerek ,''Bizans'tan  bize geçmiş olan  aile içi  dedikoduları ile  zaman kaybetmektedir.

.Hastalıklar belli olmasına rağmen, neşter vurulmamakta  , ''bir olma iri olma diri olma  ''maalesef  hep  başka baharlara bırakılmaktadır. Aydın, ülke meselelerini bilen, teşkilat idaresini bilen  kadrolar  sürekli  kenarda  kalarak, kenarda  tutularak, ülke yönetimi  bugün  akp ile  tek  kişinin  hakimiyetine  bırakılmış, ülkemiz  kuşatılmış, soyulmuş, Ülkücülerin enerjisi  lüzumsuzca  harcanmıştır, hala  şiddetle harcanmaktadır...

.Yapılacak  ilk iş, hareketin  tüm  evlatları, birbirlerini  hainlikle  suçlamadan  (Devlet Bey, Meral Hanım, Sinan Ogan, Koray Bey   ve  diğerleri  Ülkücüdür, bu hususta  bu şahsiyetlere  kötü söz söyleyenleri  yadırgarız, mesele  beceri meselesidir)  liyakatli, bilgili, meseleleri bilen    dava adamlarından   tüm il ,ilçe ve merkezde  faydalanarak ,hareket  genişletilmeli, tabandan gelen dalgalar  göz ardı edilmemelidir...Yukarıda  saydığımız  nedenler  sıkıntıların  bazılarıdır,daha  yazılacak  çok neden  mutlaka ki  vardır.

.Bizim gibiler kimmiyiz? Biz hiç kimsenin adamı değiliz, ne vekil, ne muhtar, ne aza  olmaya  niyetimiz  ise hiç yok. Gördüğümüz  aksaklıkları yazarız,söyleriz. Hain asla değiliz, yaşımız 60  a dayandı, 14  yaşından beri  Türk  İslam Ülkücüsü  olmaya çalışıyoruz.

Saygılarımla...