IMG-LOGO
Güncel

Lütfü Türkkan mı, Bölücüler mi?

Cevat NAS; - 10/5/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Kocaeli'nde HDP'ye yurtdışından gelen oylarla kaptırılan vekilliği geri almak için en yakın ihtimal yine MHP'dir. Yeni sisteme göre MHP'nin alacağı 500 küsur veya 1000 artı oy Lütfü TÜRKKAN'ı parlamentoya yeniden gönderecek ve HDP Kocaeli'nden vekil çıkaramayacaktır.

CHP bir vekilliği daha alabilmesi için ortalama 70.000, AKP ise 80.000 oy daha fazla alması gerekir. Bu durum da mümkün değildir. Yani bu tabloya göre en gerçekçi sonuç MHP'ye verilecek çok az (500 ile 1000 arası )bir destekle HDP bayrağı Kocaeli'nden inmiş olacaktır.

Bu meselede AKP ve CHP li vatandaşlardan Lütfü Bey için MHP ye verilen bir miktar oy, AKP ve CHP nin hâlihazırda almış olduğu vekillikleri aşağı çekmeyecektir. Alacakları biraz oy ise artı bir vekillik getirmeyecektir. Yapılacak en mantıklı ve ülkemiz açısından en doğrusu,MHP ye biraz oy desteğidir. Bu durum da Lütfü Bey'in vekil olması, pkknın ise ilimizde aldığı bir vekilliğin yok olması demektir.

Türk Milleti'nin bölünmez bütünlüğüne inanan herkese seslenmek istiyorum, diyor Lütfü Bey. AKP li, CHP li, SAADET ve BBP li ve diğer partililer, MHP ye atacağınız bir oy, şehrimizin önemli bir lekesini temizleyecektir. Pkknın aldığı bir milletvekilliği MHP ye geçecektir. Partiler birbirlerine ne kadarda kırıcı, yıpratıcı cümleler sarf etse de ortak akıl Kocaeli ilinde devreye girmelidir. Kendisini hemen hemen herkesin tanıdığı Lütfü Türkkan Bey,meclisin geçen dönemde en fazla çalışan vekillerinin en başında gelenlerden birisidir.

Lütfü Bey, Kocaeli ilinde ve tüm Türkiye de herkesin kolayca ulaşacağı normal bir vatandaş konumunda olan bir şahsiyettir.Tüm çarpıklıkları ,haksızlıkları mecliste çekinmeden dile getiren vatansever ,muhafazakar bir vatan sevdalısıdır.. Meselelere bilimsel ve çağın icapları doğrultusunda yorumlar getirerek insanımızın aydınlanmasına da katkı sağlamaktadır.

Lütfü Türkkan Bey, bir dönem yaptığı milletvekilliğinde vekil maaşını hiç almamıştır. Maaşlarını tamamen mağdur öğrencilere hibe etmiştir, sanırım etmeye de devam edecektir. Tamamen kendi çıkarı için çalışmayan ve millet menfaati, vatanın bölünmez bütünlüğü için çalıştığı aşikar olan bu değeri Kocaeli halkı mutlaka vekil olarak meclise göndermelidir.

Kocaeli ilinde aşağı yukarı aynı sonuçlar çıkacaktır. Ne kadar taşıma oy olursa olsun, bu ilde seçim pkk ile Lütfü Türkkan Bey arasında odaklanacaktır. Pkknın bu ilde vekil çıkarmasını istemeyen her vatansever insanın şapkasını önüne koyup düşünmesi lazımdır. Hesap birinci paragraftaki gibidir. Kocaeli halkının sağduyusu, Lütfü Bey'i meclise gönderip, bölücülere bu ilde güzel bir ders verecektir. Kocaeli Halkının sağduyulu olmalarını ve ortak akılla hareket etmelerini beklemekteyiz. Lütfü Türkkan Bey'e çıktığı bu yolda Allah'tan başarılar dileriz.

Saygılarımla...