IMG-LOGO
Güncel

Türkiye’yi Oyalıyorlar!

Cevat NAS; - 8/14/2015 ;
IMG

Şimdi AKP iktidarı, IŞİD'le mücadele bahanesiyle, İncirlik Üssü'nü, Diyarbakır ve Malatya'daki askeri hava alanlarını, ABD ve NATO üyesi koalisyon ülkelerinin uçaklarına açmıştır.Kısacası, NATO, Diyarbakır'a davet edilmiştir.

O haçlı gücünü bu ülkeden çıkarmak artık hiç de kolay değildir. Tam kalbimizin orta yerine haçlı gelip oturmuştur.

TSK, Kandil'e operasyon yapıyor ama önemli olan bundan ne sonuç alınacağıdır. Son bir kaç yıldır pkk ile hükümet arasında yapılan Oslo ve Dolmabahçe görüşmelerinden sonra ortaya çıkan sessizlik, tarafların birbirine verdiği sözlerin yerine getirilmemesi sonucu son bulmuş ve şehit cenazeleri gelmeye başlamıştır. Pkkyı dağda bombalamakla sonuç almak ta hayaldir. Çünkü pkk hükümeti kandırmış ve şehirlere, metropollere aşırı derecede yığınak yapmıştır. Şimdi pkk daha çok şehirlerdedir. Türk Milleti bu basitliği, bu iradesizliği görmelidir. Hala ''Erdoğan'a güven, gerisini merak etme sen'' demek dangalaklığın zirvesidir.

PKK, Kuzey Irak'ta devlet kurulmasını sağlamış "tarihi Rolü"nü oynamıştır. PKK'nın görevi, Kürt Devleti kurulana kadar Türkiye'yi oyalamak, Barzani'ye zaman kazandırmaktır.

Büyük Ortadoğu projesi kapsamında roller başarı ile yapılmakta, ABD ve İsrail adım adım hedeflerine taşeron pkk ve Peşmerge sayesinde ulaşmaktadır. Suriye de iş tamamlanınca sıra İran'a gelecektir. Ancak İran diğer yutulan Arap Ülkeleri gibi yenilecek kolay lokma değildir.

ABD ve İsrail'in hedefinde, proje kapsamı gereği final Türkiye'nin işini bitirmekle yapılacak. Gerçekleşir mi, gerçekleşmez mi bilemeyiz de, bu ülkenin başı dertten kurtulmayacaktır. Çok daha şehit vermeye devam edeceğiz. Dış düşmanların varlığından daha çok bu ülkeyi tehdit eden iç içe olduğumuz taşeronlardır.

13 yıldır bu taşeronlar ile işbirliği yapanlar suçludur. Halkın bu durumu anlaması, hemde acilen anlaması lazımdır. Ülkeyi yönetenler Mustafa Kemalce ve Alparslan Türkeş'çe tavır koymadığı müddetçe Türk Milleti rahat ve huzur bulamayacaktır. Kendi topraklarını koruyamayıp, Emperyalist ordularından yardım alırsanız ,Emperyalizmin uşaklığını yapmaktan başka çareniz kalmaz. Bu durum da Türk'ün karakterine ,haysiyet ve şerefine ,tarihimize terstir.

Şimdi kalkıp ''Esad bizi kandırdı. Cemaat bizi kandırdı. Pkk bizi kandırdı.'' demenin, sızlanmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu durum düpedüz saflıktır,aptallıktır,devleti idare edememenin zavallığına düşmektir. Hükümeti kurmada düşülen beceriksizlikler ve şahsi çıkarların ülke çıkarlarından üstün tutulması gibi aymazlıklarla, bu ülke her hususta oyalandırılmaktadır...

Saygılarımla...