IMG-LOGO
Güncel

Türk Milliyetçilerini Anlamak!

Cevat NAS; - 6/26/2015 ;
IMG

Yıllardır tanıdığım bir CHP li tanıdık, hdp ye oy verdiğini söyledi. Doğalmış gibi bir tavırla da MHP kendini düzeltmeli diyor. Nasıl, neyi düzeltmeli dedim?  O da, MHP Kürtleri yok sayıyor, hepsini fırsat bulsa soykırım yapacak diyor.

İnanın çok gülesim geldi.

Dedim ki; Diyarbakır il başkanını (Vekil adayı), Ağrı, Van ve diğer illerdeki Kürt kökenli MHP'lileri nereye koyacağız. Yakından başlayalım, şu Körfez ilçesinde ki, İzmit'te ki Kürt kökenli kardeşlerimizi, yönetimlerdeki arkadaşlarımızı, MHP den aday olan arkadaşlarımızı nereye koyacağız? Bizden çok seçimlerde çalışan bazı Kürt kökenli arkadaşlarımızı kendimizden nasıl ayırırız?

Adımız Ülkücü -Milliyetçi ya  ''vur abalıya''...Irkçı de, faşist de... Ancak hiçbirisi de tutmuyor, vesselam.

Mecburen anlatmaya başladım, ancak adam o kadar peşin hükümlü ki, yine aynı cümleleri zırvalayıp durdu.

Belki buradan birileri MHP'nin bu konudaki felsefesini görür ve anlar diye yazıyorum.

MHP: Türkiye'de Kürt meselesi yoktur. Türkiye'de Ermeni yönetimli PKK sorunu vardır.

Alparslan Türkeş:'' Onlar  ne kadar  Kürtse, biz de o kadar  Kürdüz. Biz ne kadar  Türksek,onlarda  o  kadar  Türktür.''

''Kız alıp vermişiz, ailelerimiz birleşmiştir. Bin yıllık kardeşliğimizi kimse bozamaz. ''

Konuşmalarda hep  söylenen  o  bin yıllık  kardeşliğin temeli,  daha ötelerdedir.

Ötüken Durağına kadar gidebilirsiniz. Adımıza birlikte Türk verilmiş, birlikte İslamı topluca kabul etmişiz, aynı İslam inancını yaşayan hem soydan, hem de din den kardeşliğimiz olduğu içindir ki Türk' ün olmadığı hiç bir coğrafi bölgede Kürt bulamazsınız. Çünkü kardeşler birlikte yaşarlar!

Kafkasya'ya gidip  , Ukrayna dan Rusya ya, Azerbaycan' dan Türkmenistan 'a, Kırgızistan 'dan Kazakistan'a Tacikistan 'a kadar   binlerce Kürt ve Türk köylerinin yerleşimini  iç içe  bir arada  görebilirsiniz.

Kırgızistan da Yenisey Irmağı kenarındaki Elegeş anıtını gezip, Kürtleri okuyup tanısın herkes, İnsanlar nereden geldiklerini, soy ve soplarının kim olduklarını bilmezlerse, işte böyle Emperyalist oyunlara meydan bırakılır. Bu ülkede aklı başında hiç kimse bu akraba ve kardeşliği yok sayamaz!

Sorun ise emperyalist oyunlarla, kafaya alınan, aldatılan insanımızın kültürsüzlüğüdür.

Bizim bakış açımız budur. Birileri Ülkücü Harekete sürekli düşman ve art niyetli ise biz ne yapalım! Adam hem binlerce şehidimin katiline oy verecek, ülkemi bölenlere oy verecek, hem yıllarca tuttuğu

CHP yi, sırf pkk  sosyalisttir diye  çekinmeden  diskalifiye edecek, pkk' nın partisine  oy verecek, hem de MHP ye söz edecek! Politik  oyunlardan dolayı  oy vermişin,hiç olmazsa  sus !!!  ''Bu ne turşu, bu ne perhiz!''

Bunu kabul edemeyiz, yutmayız.

Türk Milliyetçileri,  kim ne derse desin, çıkarsızca bu ülkenin sigortasıdırlar. MHP Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Çıkarcı oluşumlar her zaman ortaya çıkarlar. Ancak varlıkları çıkarlar bitince dağılır. MHP'nin varlık sebebi  ;  Türk Milleti'nin  kaderi  ve  var  oluşuyla  ilgilidir, bireysel ve  grup çıkarları ile ilgili değildir. Onun için MHP yönetim ve organize eksikliklerinden dolayı düşer - kalkar, fakat milletler var oldukça bu isimle, ya da başka isimlerle yoluna devam eder.

Onun içindir ki özellikle şu sıralar her yönden MHP ve MHP liler üzerinde müthiş oyunlar oynanmaktadır. Tepeden tabana dikkatli olunması gereklidir.

Saygılarımla.