IMG-LOGO
Güncel

Boşluğa Seslenmek!

Cevat NAS; - 6/12/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Seçim sonrası 3 milyon civarında AKP oyunun birazının MHP ye, çoğunun da HDP ye gitmesini hazmedemeyen AKP ve yandaşlarının, MHP yi suçlamalarını anlamak mümkün değil. HDP'nin meclise girmesinin suçlusu olarak MHP yi göstermek eşyanın tabiatına çok çok aykırı bir durum. Bu durumu beyni çeyrek pozisyonda çalışan herkes de anlayabilir. Aklıma gelen aşağıdaki maddelere sizlerde maddeler ekleyebilirsiniz.

1-Habur'dan PKK içeri girerken, zılgıtlarla karşılanırken sizler neredeydiniz?

2-Kandilde görüşmelerde neredeydiniz?

3-İmralıya kriptolu telefon verilirken neredeydiniz?

4-Erdoğan, apo pazarlığında neredeydiniz?

5-Tırlar nereye gidiyor dediğimizde neredeydiniz?

6-TC ifadesi kaldırılırken nerede, ne yapıyordunuz?

7-NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! Kaldırıldığında neredeydiniz?

8- Birisi, şehitlere kelle derken AKP ye verenler, nerdeydiniz?

9- Tayyip Efendi " Ben gürcüyüm " diye bağırırken neredeydiniz?

10 - Suriye'de bu hükümet, müslümanı müslümana kırdırırken siz neredeydiniz?

11 - Erdoğan,  Kürtçe Kuran-ı Kerim bastırıp bunu propaganda aracı olarak kullanırken neredeydiniz?

12 - Erdoğan, Diyarbakır'da Barzani iti ile kol kola boy boy Fotoğraf çektirip, meydanlarda Kürdistan diye bağırırken siz  neredeydiniz?

13- Anayasadaki Türk ibaresini değiştirmek için AKP çaba gösterirken siz neredeydiniz?

14 - Camiler kışlamız, müminler asker deyip, miting var diye ezanları sustururken, camileri siyasi arenaya çevirirken, akp li vekillerden bazıları camilerin içinde propaganda toplantıları yaparken sizler nerelerdeydiniz?

15-Bakanınız Atalay, Öcalan Kürtlerin lideridir ve HDP yi biz güçlendirdik derken siz ne yaptınız?

Neden dur yolcu diyemediniz?

Özellikle Milliyetçi Hareket sizi çok uyardı, anlamadınız, şimdi HDP 80 milletvekili alınca MHP ye kızıp, pislik atmaya çalışmak, sizin ne kadar, bencil ve ülke meselelerinden uzak, vatan sevgisinden yoksun, çıkarcı adamlar olduğunuzun ispatıdır...

Aslında seçimi ilk defa kaybettiniz diye, vatan elden gidiyor demeye başladınız, şu ana kadar NEREDEYDİNİZ? Bu ülke sadece AKP lilerin mi?  Yiye yiye doymadınız, koltuklara sarılıp 13 yıldır yattınız. Paralel dediklerinizle bu ülkenin başına örmediğiniz çorap kalmadı. Şimdi inleri ile meşgulsünüz, ancak onların hala alt tabakası size oy verdi. Onlarda ayrı bir dert olduğu aşikârdır.

Şimdi hükümeti kaybetmeme gailesindesiniz. Yapılacak iş bellidir. Koalisyon hükümetleri, birbirlerine en yakın partiler arasında kurulur. HDP ile Ak-Parti birbirine çok yakındır. Kendi aralarında adeta gizli bir koalisyon vardır.  AK-Partiye verilen her oy bugüne kadar, HDP'ye (PKK) yaramıştır. Onun için, 2002 'de bitirilen PKK, 2015 yılında, AKP sayesinde tarihinin en güçlü durumuna getirilmiştir.

Mir  Degir Fırat, eski Ak-parti genel başkan yardımcısı, şimdi HDP milletvekili, Mehmet Metiner, eski DHP (pkk) Başkan yardımcısı iken, bugün, Ak-Partilidir. AKP ve HDP birlikte koalisyon olursa, toplam 337 milletvekili ile hem başkanlık sistemini getirir, hem de yeni Anayasayı hazırlar. Bazı kardeşler, amca çocuklarının biri AKP de diğeri BDP de vekil oldular. Akrabalıkta tamam.

Tüm bunlar gösteriyor ki, AKP ile HDP nin farkı yoktur. AKP ve HDP, seçimlerde birbirlerini eleştirmeleri de göstermeliktir.

Madem yok  birbirlerinden farkları  hükümeti  kursunlar. AKP seçmeni onca hırsızlığı, yolsuzluğu, ihaneti, satılmışlığı görmezden geldi. PKK ile hükümet olup ülkenin temellerini dinamitlemeyi de sinelerine çekerler, görmezden gelirler. Dilin kemiği yok ya, bu duruma da uyduracak çok yalan bulurlar elbet.

Bu yazının başlığını çok düşündüm. Önce  ''AKP ye oy verenlere seslenmek !'' diye başlık attım. Sonra niçin değiştirdim bilemiyorum!

Allah Türk Milletini ve İslam Âlemini Korusun. Âmin.

Saygılarımla.