IMG-LOGO
Güncel

Irkçılık Meselesi!

Cevat NAS; - 6/8/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Bugünkü Cuma hutbesi tüm yurtta ırkçılıktı. Zaten seçimden önceki hutbeyi merak ediyorduk, yine camilere hangi konu diretilecek diye!  Artık iyice anlaşılıyor ki, camiler siyasetin  beşiği  haline getirilmiş. Seçime bir gün kala bu anlaşılması, anlatana bağlı olan ve istismara açık olan  konular bu toplumu hep rahatsız  edeceği bilinmeli idi... Bu konu tepeden kasıtlı olarak  konulduğu  anlaşılmaktadır.

Hoca efendi de kayıp mal bulmuşçasına  iştahla  işe girişmiş. Baktım  o kadar   cehalet  var ki! Türk İslam  Milliyetçileri   ırkçılıkla  suçlanırken, bu konuyu  Türk İslam Milliyetçilerinden   dinlemek  en doğrusudur. Biz  ''Kişi kavmini sevmekle kınanamaz, suçlanamaz.''  Hiçbir  kavmin, topluluğun  diğerine üstünlüğü  yoktur, üstünlük  takvadadır.'' hadislerine  ve bu meyanda  Kur'an da  yazılı  olan tüm ayetlere  virgülüne kadar inanırız, amel ederiz, Elhamdülillah!

Bizi  Allah  Türk  olarak  yarattı, İslam ile da şereflendirdi. Türkler  İslam'dan öncede, İslam'dan sonrada  şerefli  bir millettir. Biz  başkaları gibi  soyumuzu inkar eden soysuzlardan   değiliz, soyumuzu  inkar etmiyoruz. Kavmin  haksızsa  ve siz onun haksızlığına  aldırmadan  kavminizi yaptığı  haksızlıklarla savunuyorsanız ırkçı olursunuz.

Kişi  elbette  önce ailesini, akrabalarını, milletini haklı ise  savunacaktır. Bizi İngilizler mi  savunacak, Araplar mı savunacak, Ruslar mı savunacak? Elbette  bizi biz  savunacağız. Onun  için  biz Milliyetçiyiz. Hiçbir  ırkı, milleti küçümsemeyiz. Çünkü  Üstünlük takvada  olduğunu  biliriz, inanırız, amel ederiz... Bize inatla  ırkçılık tuzağı kurmak, lanse etmek, iftirası  tutmayacaktır. Çünkü bu ülkeye ihanet  etmeyen herkesi, Kürdü ile, Türküyle, Laz'ı, Çerkez'i ile vb, hangi meşrep ,soy ve soptan  olursa olsun ,bu hareketin her ferdi bu insanları   kardeş  görmektedir, sevmektedir, sevmekteyiz.

Camileri siyaset arenasına çevirenler, asıl İslam'a haddinden fazla zarar veriyorlar. Bir çok insan  anlatılanları, hele imam efendi  taraflı ise  dinlemiyor bile. Oylar inişe geçince tutuşanları izliyoruz. Hırsızların, ülkenin bölünmesine göz yumanların, ön ayak olanların, adaleti sıfırlayanların hesap günleri yaklaştıkça, İslam'ı kendilerine göre yorumlamalarını, kullanmalarını Allah ve bu millet affetmeyecektir.

Ben  Türk'üm demekle ırkçılık mı olunuyormuş?  Rahatsız olanlar  hangi millete  aitseler  oraya gitsinler. Biz Türk Milletindeniz  ve  İslam  Ümmetindeniz. Burası  Türk  Milleti'nin  yaşadığı  Türk toprakları  ve  bu ülkenin adı da Türküyedir. Ülkemi, milletimi, devletimi, dinimi  seviyorum. Sokaktaki  en basit her Milliyetçi de  böyle düşünmektedir. Zaten onun içindir ki  ülkemizde  yaşanan komünist  yayılmacılığında ve  sosyalist PKK  ayrışması  eylemlerine karşı  sadece  Türk İslam Ülkücüleri  karşı çıkmış, her hususta  mücadele etmiş, binlerce de şehit  vermişlerdir. Allah hepsini  Peygamber  Efendimize  komşu yapar inşallah.

Saygılarımla.