IMG-LOGO
Güncel

Türk Milleti Bunları Haketmiyor !

Cevat NAS; - 3/10/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Bu ülkenin asıl sorunlarından biri, Kur'an-ı Kerim'in Arapça oluşundan dolayı, Türklerin Kur'an-ı okuyup anlamamaları yüzünden, hala toplumumuzun büyük bir kesiminin cahiliye dönemi yaşamasıdır. Bu durumdan faydalanan çıkarcılar, Türk toplumunun saf temiz hislerini hep sömürerek, din tüccarlığı yaparak halkı aldatmışlar, sömürmüşler, milletin sırtına kene gibi yapışmışlardır. Diğer taraftan bu anlaşılamamayı dinsizlerde çok iyi kullanmışlardır. Onun içindir ki ülkemizde ateist olan sayı da az değildir. İslam'ı anlaşılır yapmaktan çıkararak binlerce genci ve eski kuşakları ve özellikle Üniversite gençliğini bugün dahi dinden uzaklaştırmışlar, hatta bir kısım insanların İslam'dan bihaber olmasına bile vesile olmuşlardır.

Oysa İslam ve Kur'an-ı bu millet kendi dilinden anlayarak öğrense idi, ya da geçmiş asırlardan itibaren nesillere Kur'an dili öğretilse idi, bu istismarcıların, bir paket makarnasına ve bir ton kömürüne aldanıp bugünkü perişanlıklara bu kadar insan düşmezdi. 
Vatandaş bakıyor, adamlar dinden, Allah'tan, kitaptan bahsediyor. Vekil adayı, Belediye Başkan adayı camide de gözüküyor. Kimisi hacca da gitmiş, ağızlarında İslami kelamlar. Erzak da veriliyor,kömür,çiçek yağı vs de geliyor. Yandaşlıktan dolayı çocukların işe girmesi ve ihale almada da sorun çıkmıyor. O halde daha ne düşüneceğim, vatanmış, bayrakmış, milletmiş, ülkenin yarısını PKK ya ayarlamışlar, ne gerek var kafa yormaya deyip, yola devam diyor, insanımız.

Güneyimiz PKK tarafından işgal edilmiş, Ege adaları Yunan tarafından zapt edilmiş, Süleyman Şah Türbesi ve çevresi olan vatan toprağımız bir örgüte devredilmiş, hiç önemli değil! Büyükşehirlerin de bazı mahallelerine PKK'lı olmayan insanlar artık giremiyor, o da insanımızca hiç önemli değil denilip geçilmekte. Önemli olan su başlarını ele geçiren ve ihanet içinde olsalar da, onlardan elde edilen çıkarların devamının gelmesidir. Bu düşüncelerde olan insan sayısı az değil. Bu insanlar İslam'ı okuyup anlasalardı, İslamin vatan sevgisine, İslam ile müşerref olmuş Türk Milleti'nin tarih şuurunun ne olduğunu,bu milletin İslam'ın kılıcı olduğunu, İslam'ın vatan için ölenlere verdiği değeri ve mertebeyi bu insanlar, ayet ve hadisleri net okuyup anlasalardı ,ülkemiz bugünkü ihanet çemberi içine düşmezdi.Ülkemiz bölünme ile yüz yüze gelmezdi!

Mustafa Kemal Atatürk'e her gün küfredenlerin hakaretlerini, o Mustafa Kemal'in İngiliz uşaklığını yapan, fetva veren mertebede olan Mustafa Efendiler gibi bir yola girmeyerek, inatla ''Bu milleti kurtaracak, yine bu milletin kendisidir .''deyip, öne düşüp, ömrünü Türk Milleti'nin Kurtuluşuna harcamasını bu insanlar nasıl da yok sayıyor. Mustafa Kemal'e yapılan hakaret ve ihanetleri O insan asla hakketmiyor! Herkes bilmelidir ki, M.K Atatürk İslam'ın zıddı değil , İslam'ı herkesin anlaması için çalışmalar yapan ve gerçek din adamlarını baş tacı yapması ile sohbetlerde sürekli gündeme gelen bir önder ve devlet adamıdır. Atatürk'ü, kendi kurduğu partisindeki birilerinin bu millete yanlış tanıtıp, yanlış uygulamalar yapmaları, onu dine zıtmış gibi kullanmaları bu ülke insanını aşırı derecede yanıltmıştır.

Bunu fırsat bilen çıkarcı çevreler, açılan bu gediklerden içeri girerek, hesaplar yaparak bugünkü güçlerini kazanarak,ülkenin bütün su başlarını tutup ,meclisi dahi ele geçirerek,ülkenin bölünmesine zemin hazırlamışlardır. Atatürk'ün öldüğü Dolma Bahçe Sarayında maalesef ki PKK 'nın kravatlı uzantıları ile sözde çözüm süreci, bizce ihanet süreci görüşmeleri yapılarak, Oslo ' da ki masaya konan ABD, İsrail, İngiltere tezlerinin, Türk Milletini bölme süreci anlaşmaları maalesef zapt-ı rapt altına alınmıştır.10 maddelik sözde anlaşmayla Osmanlı yadigârı Dolmabahçe'de Sevr hazırlığı yapanlar ateş her yeri yaktığında bu ülkede mi olacaklar; yoksa ABD, İsrail, İran veya İsviçre de mi? Bu ülkede bu kadar ihanet olurken, Türk Milleti maalesef hala iş bulma,günü kurtarma, zevk ve sefasında ve çıkarlarını telafi etmenin peşinde . Vatan toprakları, ülkenin bölünmesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin PKK tarafından koparılması ,ülkenin soyulması, peşi sıra düşürülen uçaklarımız,ölen insanlarımız,intiharlar,gasplar,soygunlar ,üniversitelerin işgali, Milliyetçi gencimizin öldürülmesi, maalesef ki hiç kimseyi ilgilendirmemektedir ! Türk ruhunda ölüm, Türk soyunun genlerinde değişme mi var? Türk Milleti Bu İhanetleri Haketmiyor!

Bakınız, yolsuzluk ve hırsızlık olayları çıktı çıkalı camilerde bile hırsız kelimesi çok az kullanılır olmuştur. Tüm kötü alışkanlıklar yerilirken, hırsız kelimesi çok özenli kullanılır olmuştur. Neden mi? Hırsız kelimesi asıl anlamından ziyade, sanki bazı tanıdıkları çağrıştırıyor da ondan . Durum bu iken bana sorarsanız; İslam nesillere olduğu gibi anlatılmalı. Herkes İslam'ı öğrenmeli ve uygulamalı ki, ülkeyi ve milleti tuzağa getirenlerin emellerine bu nesiller alet olmasın...
Saygılarımla.