IMG-LOGO
Güncel

Süleyman Şah’ın Kemikleri Sızlamıştır!

Cevat NAS; - 2/25/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Süleyman Şah Türbesi'nin yerinden kaldırılması, Türk Milleti'ni derinden yaralamıştır.  Son zamanlarda, bir kurşun atılmadan bize ait olan Ege Adaları'na da maalesef Yunan bayrağı çekilmişti. Süleyman Şah Türbesi'nin sınırımıza doğru taşınması demek, Türk askerinin de, Türk Tarihi'nin de başına çuval geçirilmesi demektir. Asırlardır korunan Ecdat Türbesi ve çevre alanı, bugün korunamaz hale düşürülmesini, hiçbir gerekçe ile açıklayamazsınız!

Ecdat deyip  oy toplamaya benzemiyormuş  bu işler. Bu hususta hiçbir bahane bizi tatmin edemez. Böyle başlatılan tavizler zinciri yarın sınırlarımızın da korunmasında sıkıntı yaratabilir. Zaten kaç yıldır Güney sınırımızdan girip çıkan pkk ının haddi hesabı yoktur. Bu durumu bu hükümete oy verenlere havale ediyoruz. Bu hususta bize ne tür  yalanlar sallayacaklardır acaba? Devletin Suriye sınırında Süleyman Şah türbesini koruyacak gücü vardır, bunu  dünya biliyor... Maalesef ki taşınma işinde Suriye pkksı  ile ortaklıkta yapıldığı söylenmektedir. Düşülen hale bakın, meseleler kimlerle planlanıyor!  Vay halimize!

TAŞINDIK!   Biraz daha içeri geldik demek, Türk Milletini ve  Türk Tarihini tatmin edemez, bu millet artık uyanmalıdır!

Süleyman Şah Türbesi ve çevresi en zor zamanlarda bile terk edilmemişti. Türk ruhu orada yaşatılmıştı. Bayrağımız orada yıllardır dalgalanıyordu. Askerlerimiz yıllardır orada nöbette idiler. Işid terör örgütü höd dedi ve taşındık.( Ve bu şerefli yol haritası bu hükümete nasip oldu.) Bu olaydan dolayı Süleyman Şah'ın kemikleri sızlamıştır, eminiz. Tek kelime diyeceğim:Yazıklar olsun !!!

Bu olay nedeniyle, yandaş tv lerin birine iki tanede yandaş sözde yazar çıkarmışlar ,affedersiniz ,taşınma olayının doğruluğunu ifade edip,beyin yıkama metodu yapmaya çalışıyorlar.

Durumumuz Kurtuluş Savaşı yıllarından çok mu kötü? Bu türbe  o  zaman taşınma dı da şimdi niçin taşınıyor? Korktuk mu? O topraklar, milletler arenasında bizim, hiçbir  karşı siyasi, askeri  manevra yapılmadan bırakılıp çıkıldı. Yok efendim bu tarafa çekildik. Şuna kaçıldı desenize!

İşte efendiler, Güney Doğu da pkk ya böyle bırakıldı, bırakılıyor. Şehit cenazesi gelmiyor muş. Siz şehirleri, sokakları, okulları PKK ya bırakırsanız  eğer, şehit cenazesi elbette gelmez.Ancak öyle olmadı, çözüm  süreci başlayalı  ölümler  artarak devam etti. Bu durumu yandaş medya hep sakladı. Teslim bayrağını çekmişiniz. Onun için mi şehit cenazesi gelmiyor edebiyatı yapılıyor? O bölgeye zaten gidemiyoruz, asker, polis dahi sokağa tedbir almadan çıkamıyor. Direnen sadece Milliyetçi Hareketçiler. Daha kötü günleri  Allah göstermesin, vatan evlatlarının  cenazelerini  artık görmek istemiyoruz. Bundan sonra ne olur Allah Kerim !

Ege Üniversitesi'nde pkknın öldürdüğü genç sizlerin de çocuğu olabilirdi. Bakıyoruz da sadece Milliyetçi camia bu meselede içi yanan ve taraf olan kesim konumunda. Hükümet erkanı, sol cenah duyarsız konumunda. Neler oluyor?  PKK sadece Milliyetçilerin mi düşmanı oldu şimdi?

Aklıma şu geliyor; bu ölen Milliyetçi, vatansever delikanlı ile, öldüren PKK lılar  bu ilgisiz cenahlar tarafından  eş değerde mi tutuluyor?  Biri vatan istilasına, okulların PKK istilasına karşı çıkıyor, PKK lı ise ülkemi bölmek istiyor.40 binden fazla insanımızın katilleri, çoluk çocuk demeden insanları  katletmişler. Ama sırf  pkk ile  aynı masadaki anlaşma yüzünden, sözde çözüm süreci  bozulmasın diye  öldürülen  o  yiğit delikanlı görmezden geliniyor  !  Yarın sizin çocuklarınızın  da  başına böyle  şeylerin gelebileceğini hiç düşünmüyor musunuz?

Her gün onlarca insan ölüyor. Üniversiteler dahi pkk ya devredildi. İşte Ege Üniversitesi ve   vatanını, milletini  seven, sınava giderken öldürülen  genç   şehit Ülkücü  öğrenci  ortada. Bu durumu   iktidardan   çıkar sağlayan onca  duyarsız, sadece kendini düşünen  insanlar    hala göremiyor  mu ? Ülkenin  düştüğü hale bakın , asırlardır  bize ait olan Süleyman Şah türbesi  TAŞINDI  denilerek ,Ege adaları gibi   bir kurşun   atmadan  ,taşınırken de yine  bir şehit verilerek türbe  yok edilerek  terk edildi .Bu durum Türk tarihinde çok su kaldırır. Üzgünüz, kendimizi  zaptetme de   zorlanıyoruz.  İlgililere  beceremiyorsanız  bırakın  bu işleri demekten kendimizi alamıyoruz !!!

Saygılarımla...