IMG-LOGO
Güncel

Paralel Doğrular!

Cevat NAS; - 2/10/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Bir zamanlar  aynı yolda ıslanarak   yürüyen  paralel doğrular vardı . Şimdi ise birbirini kesen doğrular oldular.

On bir yıl paralel yapıyla yat kalk, şimdi ise kalk  muhalefettekilere  çamur at. Neymiş paralel yapıyla birlikmişler! On bir yıl çok uzun bir zaman. Kimin dost, kimin düşman olduğunu on bir yıl ve ötesi de var, anlayamayanlar  nasıl  devlet yönetebilirler? Böyle bir  irade  nasıl istikrarlı olabilir?   Bu irade sayesinde ülke maalesef battı batıyor ve bölünüyor. Halkın  alım gücü  iyice zayıflamaya başladı.

İşler  söylendiği gibi  süt liman değil!

 

Her şey zamlandı, fiyatlar kat kat arttı. Birileri   götüre  götüre  doymadı. Dolar birden fırlayınca, bir günde binlerce insan zengin oldu. Milyonlarca insan ise birden bire  daha da fakirleşti. Vatan için savaşan gazilerimize 380 tl aylık verilirken, Suriyeli mültecilere 800 tl aylık verildiğini  basın yayın kuruluşlarından öğreniyoruz. Asgari ücretliler ise 940 tl para alıyor.. Bir ay çalış çabala 940 tl para al ve geçin bakalım! Sonrada  Hz  Ömer'in adaletinden bahsetsin işine gelenler. İslami terimler kullan ve oyları topla, ne güzel  yol güzergahı... Yandaş olmadın mı  işte bulamıyorsun, tüm köşe başları tutuk gel de  geçin bakalım...

 

Bir dakika geç kalınca treni kaçırırsınız. 11 yılda ülke neler kaçırdı, ne soygunlar yapıldı, devlet  ne kadar zarar uğratıldı.  Haksız yere bir sürü   yandaş  zengin oldu. Şimdi paralel yapıya olan düşmanlık herkesi güldürüyor. Birileri, önce paralel yapıyla kanka olduğu zamanlardan beri, paralel yapı dedikleriyle yiyip, içtiği,iç ettiği mal-mülk ve paraların ,haksız makamların hesabını vermelidirler.

Çalınan sorularla ilgili, önce öyle bir şey yok deyip, şimdi de paralelciler soruları çaldı diyerek, milyonlarca öğrencinin geriye dönük haklarının hesabını  bu adaletsizlikleri yapanlar vermelidir.  Bu  ülkede  adaletsiz davrananlar  ve onlara  oy verenler, haksızlığa uğrayan milyonlarca insan,  mahşerde  haksızların  yakasına  yapışacaktır, bunu herkes biliyordur. İslami kelamlar edip, halkı kandırmak  hiç kimseyi kurtaramayacaktır. Bu kelamlarla ancak cahil cühela  kandırılabilir.  Bu ülkede de cühela  takımı oldukça fazla, birilerinin işine çok yarıyor bu durum. Allah birdir, her şeyi   bilen  ve  görendir.

 

Tüm  bu haksızlıklar  bu ülkede zirve yaparken ,''Dün dündür, bugün de bugündür .'' Demirel'in bu  sözü,   paralel yapı olayında  nasıl da geçerliliğini ispatladı.

Yıllar önce müthiş bir şaşaa ile hep birlikte, dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller, Fethullah Gülen, Abdullah Gül ve Erdoğan ,Gülene yağ çekmek için yarışa girmişlerdi ! Gülen-Gül-Erdoğan üçlüsü 11 yıldan beri  yine birlikte, el ele  vererek, yağmurlarda ıslanarak yürüyorlardı. Besmele çekerek, hayırlı olsun dilekleriyle yapılan Bank Asya'nın açılış töreni, oldukça  şaşaalı idi!

 

Aradan yıllar geçti, köprülerin altından çok sular aktı ve  Erdoğan, bankasını bile açtığı cemaatin inini dağıtmak için kolları sıvadı

Tek adamın son emri şöyleydi: "Bu bankaya el konulacak''Ve önceki gün gereği yapıldı, bankaya TMSF el koydu. Sonraki aşama bankanın batması. Devlet banka batırır mı? Bizde batırır.

Demokrasi ve özgürlüklerin  tek kişi, ya da gurubun  elinde   olduğu ülkelerde, tepe istedi mi banka manka vız gelir ve batırılır. Bu meselede   muhalefetin  uzak yakın bir suçu yok. Dün kardeş olan güçler  malı götürmek, su başlarını tutmak için  çarpışıyor.''Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler.''

Saygılarımla...