Cevat NAS

Cevat NAS

Eğitimci -

Çözülmeye Doğru!

Herkesi Güneydoğudaki HDP li  belediyeleri gidip görmeye davet ediyoruz. Özellikle bu daveti  her şey yolunda deyip hükümetin her yaptığını  olduğu gibi kabul edip, öpüp başına koyanlara yapıyoruz. HDP'li belediyelerin olduğu yerlerde, şimdiden ikili bir yapı kurulmuş vaziyette. Bütün resmi dairelerde çift tabela var. Biri Türkçe,diğeri Kürtçe. Bu ikili yapı tabelalardan ibaret değil. Yani KCK denilen yapı PARALEL YAPININ TA KENDİSİ... TC'nin bir valisi varsa onların da var. Bu yapı validen başlıyor, Kaymakam vs diye piramit gibi  aşağı doğru devam ediyor. Vergilendirme, yargılama vs tüm  ilişkiler ikili yapıya dönüşüyor.

 

 

Pkk nın hâkimiyetindeki  yerlerde  bütün tabelalar değişmiş. Yani bakkaldan tutun bayiye kadar her şey Kürtçe.. Pek yakında bölgede Türkçe yasaklanacak  görüşündeyiz. Tüm bunlar yapılırken aşırı bir pkk baskısı yapılıyor.  Oysa  bin yıllık bir kardeşliğimiz var. Kız alıp vermişiz, her şeyden önemlisi Müslüman'ız. Ermeni, İsrail emelleri maalesef  Güneyimizde halkı bölümlemiş, bölmeye devam etmekte. Şimdilik yoklama dönemi. Bütün bunları o bölgeye gidip gelenlerden duyabilirsiniz. Hatta size çektikleri resimleri göstererek de ispatlıyorlar. İnanmayanlar gidip görebilirler.

 

 

Bütün bunlar  olurken  her nedense ilgililer seyrediyor.  Çözüm süreci bozulmasın  diyerek  tüm ihanet  gelişmelerini, Öcalan, BDP, yönetim ergi   anlaşmaları gereği hükümet saklıyor. Ölümlerin olmasına rağmen  yapılan bölücülük ihaneti  görmemezlikten  geliniyor. Zaten yandaş TV ler  doğru haberin tam tersini veriyor. Muhalefet de bunu bir devlet politikası olarak kabul edip ,bu işin nereye varacağını izleyerek  bakıyor.Eleştiriler  yapılıyor ,ancak su başları tutulmuş , hızlı bir biçimde  sürecin alt yapısı hazırlanıyor.

 

 

Üniversitelerde  solun  büyük bir kesimi, sol fraksiyon gençlik dernekleri  DHKP-C,TGB vb  gibi Sosyalist  gruplar, sosyalist-kominist pkk ya destek  vererek,  tamamen pkk lılarla  eylemlerde birlik olup, Milliyetçilere  saldırıyorlar. Bu vatanın birliğine katkı koymak isteyen  sol görüşlü, CHP li, Ulusalcı  dostlarımızın  bu  gelişmelere  bakıp ,izleyip üniversiteye giden çocuklarını  uyarmalarında fayda mülahaza ediyor ,önlem almalarını diliyoruz.Güneydoğudaki Üniversitelerde  alan tamamen pkk nın elinde.Tüm  sol fraksiyonlar pkk için çalışıyor.Hükümet  çözüm süreci  bozulmasın diye  bir çok yıkıcı faaliyeti görmemezlikten geliyor. Cizre' de  peşpeşe 7  kişinin öldürülmesini nasıl açıklamak lazım? Cizre gibi bir çok il ve ilçe, beldelerde  de artık pkk tamamen hakimiyetini sağlamış vaziyette. Devletten yana  olduğu tesbit edilen herkesin hayati tehlikesi hat safhadadır. Bu hususta  yetkililer ne yapıyor, bir tedbir  ortada yok, anlamakta  zorlanmaktayız!

 

 

Bu ortamda  malı götürenler  dururken, ülkenin bu  acı gerçeklerine, sokakların işgaline ,şehirlerin pkk ya teslim edilmesine  karşılık olarak,Ülkücüler nerede demek  çok yanlış olur, Ülkücülere haksızlık etmiş oluruz. Bu filmi  12  Eylül öncesi görüp izlemiştik. Komünist ihtilala  hazırlananlar, bugünün pkk lıları ile  aynı safta olanlarla, vatan sevdalıları   sistem tarafından bir tutulmuşlardır. İşkencelerden  geçerek, idam edilmişlerdir. Gözüken odur ki  son sözü söyleme  zamanı geldiğinde,  Türk Milleti ve Milli Hareketçiler  son sözlerini anlaşılır biçimde  söyleyeceklerdir.

Saygılarımla...

 

1/27/2015 -

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top