IMG-LOGO
Güncel

Reklam Arası!

Cevat NAS; - 1/21/2015 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Her  sabah  ilk ezanın  okunduğu yer  Japonya'nın  en  doğusunda ki KAMÇATKA 'dır. Kamçatkaya  1931 yılında  cami  yaptıran insan  ise MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK'TÜR. Bu bilgiyi  Atatürkle ilgili ansiklopedilerde bulabilirsiniz..Ayrıca  Atatürk'ün  dinimiz ile ilgili sözlerini  arayıp ,bulup okumakta fayda mülahaza ediyoruz. Atatürk  bir konuşmasında şöyle demişti:"Ey Millet! Allah birdir. Şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi ve hayrı üzerinize olsun. Peygamber Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri duyurmaya memur ve elçi olmuştur. Koyduğu esaslar ve  kanunlar cümlemizce malumdur ki, Kur'andaki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor."

 

 

Şimdi  aklıma  hemen  ortaokul yıllarımızdan beri önce pat çat duyduğumuz, sonra ise  kendinden başkalarını arızalı Müslüman, ya da  şerren Müslüman gözüyle bakmayanlardan  sık sık duymaya başladığımız ''Dinsiz Atatürk, Beton Kemal'' suçlamaları, bu milletin beynine sokulmaya çalışılmış, ortam hep bulandırılmıştır. .Hatta defalarca da tartıştığımız zamanlar olmuştur. Şimdi kendime ve herkese sormak istiyorum: Atatürk'e ''Dinsiz''diyenler, Beton Kemal diyenler, gerçekten de taa Japonya da   cami yaptırma   için ne derler acaba?

 

 

Kafanızdaki dış mihraklı fikirler yüzünden, bu ülke için çekmediği çile kalmayan bu ve bunun gibi insanlara  attığınız çamurlar yüzünden, şahidiz o tarafta yatacak yeriniz olmayacak. Şimdi de kalkmışlar Peygamber efendimizin resimleri meselesini istismar   edip oy devşiriyorlar. Yine oya tahvil için bir mesele bulundu. Yaşasın din, gelsin oylar gelsin paralar. Gidin  o dergiyi yayınlayanlara  hesap sorun, efendiler. Soranlar çıktı işte,  bile bile ölüme giden  ve Avrupayı ayağa kaldıran   o  2-3 tane  genç, inanın belki de çok şerefli insanlardı. İdealleri için,  (öldürmeyi  asla kabul etmemekle birlikte) canları pahasına  gidip eylem yaptılar.

 

 

Türkiye'de, oya tahvil için İslamı kullanmak, artık  moda oldu. Cumhuriyet tarihine baktığımızda, dini kullananlar hep iktidar olmuşlardır. Çünkü  cahil insanları dinle kandırmak çok kolay. AP  li Senator Kamran İnan ve  siyasetimizin duayenlerinden ,renkli sima  Osman Bölükbaşı beyefendiler,Türkiye'de ve İslam Dünyasında  en geçerli ,en   çok  gelir    getirici  mevzu   dindir  demiştiler. Bu iki zatı muhteremi bizzat dinlemiştim. İşte  şimdi görüyoruz. Gerçekten de en iyi geliri elde edenler dini kullananlar.Hep suyun başında oluyorsun ,altında  en iyi arabalar oluyor,yalılar,köşkler,arazilere konuyorsun.Çevrende dönen  bir yığın fırıldak var.Nasılsa bu ülkede  cahil insan sayısı oldukça fazla ,el etek öpenler gani...

 

 

Yani anlayacağınız karada  ölüm yok da ,o tarafta ne olacak bilemem  ! Çünkü bu taraftan da belli ki, onca paralar,çalmalar,haksız makamlar  neyin ifadesidir? Sonra da tutup Atatürk'e dil uzatmak, kurduğu Cumhuriyet  için 90 yıllık  reklam  arası demek, ne kadar talihsizlik, ne kadar ihanet  kokan bir  söz ! Bu sözler  halkı ve ortamı  alıştırma, yoklama çekme  denemeleridir. Oysa Atatürk O Cumhuriyeti kurmasa idi  bu hamfendiler, beyefendiler subaşında olabilecek miydi, vekil olabilecekler miydiler? Seçme seçilme hakkı olacak mıydı?  Rahatça dini kullanabilecekler miydiler? İnsan yapısı, çiğ süt emmiş ,herşey beklenir.

 

 

Ne yapılırsa yapılsın,ne söylenirse söylensin,bu ülke için , Türk Milleti  için Atatürk herşeydir.Türk Milletinden olmayanlara  sözümüz bu hususta yok. Atatürk, kurtuluşumuzun ,Allah'ın izniyle  müsebbibidir. O' nu bu milletin kalbinden, kurduğu Cumhuriyeti  Türk Milleti'nin  devlet nizamından, kimse söküp atamayacaktır. Kalkışanlar olursa eğer,  işte o zaman ''An ya mı Konya mı '' belli olacaktır. İşte o zaman ''Dananın kuyruğu ''kopacaktır!

Saygılarımla...