IMG-LOGO
Güncel

Mış Muş Düşünemiyor Muş!

Cevat NAS; - 11/10/2014 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Maaşlar yetmiyormuş. Köylünün,çiftçinin ürünü para etmiyormuş. Gençler okulu bitirmişler ama iş yok, sokakta dolaşıyorlarmış. Dünyada en pahalı benzini,doğalgazı, mazotu biz harcıyormuşuz.Şehitler gelmiyor deniyor,önümüzden sıra sıra şehit geçiyor. Pkk lı vatan hainleri tüm şehirlere dalmış, her gün soygun yapıyormuş. Bir çocuğun bile on küsur gemisi varmış, Yahudi ile  işler  pek hoş  ve  iyiymiş.

 

Pazarı dolaş dolaş üç kuruş daha az fiyatına domates ara,padişah saraylarda yaşarken,Arap kızı camdan bakarmış. Adam sıkıntıdan balkonda sigara içmiş, fırçayı yemiş, iyi güzelde,daha öncelikli çok meselelerde varmış... Ülkenin bir çok ili ilçesi işgal edilmiş, devlet oralarda bitmiş ve yokmuş,sıra buralara gelmiş. Camiler tamamen işgal altında,gerçek İslami anlatanlar yok olmuş,herkes yalakalık peşindeymiş.Paralel yapı denmiş kenara atılmış,inlerine iniliyormuş,asıl paralel yapı ile masaya oturulmuş,tüm şehitlerin kemikleri sızlamaktaymış.

 

Bir yanda bir torba kömür için onurunu satanlar,bir yanda onuruyla yaşamak için kömür çıkaranlar varmış.Ve günlerce yer altından çıkarılamayan, vatan evlatları varmış...Peşmerge'nin benzin ve lahmacun,dürüm parası senin cebinden çıkmış.

İçişleri Bakanı açıklıyor: "Süreçte, PKK şehirlere indi, devlet otoritesi kayboldu" buyurmuş! Buyurun buradan yakın! Biz bu durumu yaza yaza ellerimiz karıncalanmış.

 

Birilerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri ile polise PKK'lı itlere dokunmayın,onlar ne yaparsa yapsın  ses çıkarmayın,emri  yüzünden Kobani bahane edilip her taraf yakılmış,soyulmuş,yağmalanmış, 42 kişinin  hayatını kaybetmesi  sizi hiç mi etkilememiş...

 

"Analar ağlamasın" edebiyatı yaparken;

Bingöl'de iki polis şefi, Yüksekova'da sivil kıyafetli ve silahsız üç asker, Diyarbakır'da alışveriş yapan sivil kıyafetli silahsız, hem de hamile eşinin yanında, PKK tarafından kahpece vurularak şehit edilen askerin öldürülmesi içinizi yakmamış mı?

Ağaca bağlanıp öldürülen korucunun hunharca öldürülmesi, vicdanınızı kanatmamış mı?

 

PKK nın yan kuruluşu Peşmerge, ABD Başkanı Obama'nın "talimatıyla" terör örgütü PYD'ye yardım için ağır silahlarla konvoy halinde Türkiye'den geçmesi, sizi hiç mi ilgilendirmemiş?

 

Vatan sevdalılarının bağlanıp, Türk düşmanlarının salındığı bu çözüm sürecinde, Türk askerine polisine silah sıkan, korucuları katleden PKK ve yandaşlarının, paçavralarıyla, zafer işaretleriyle Peşmergeleri karşılayıp, Kürtçe "Bijiserok Obama" yani "Yaşasın önder Obama" sloganları atmaları,bu Türk yurdunu kirletmemiş midir? Bunlara ses çıkarmayın talimatı verenleri ve  hala Türk Milleti'nin bölünmesine ses çıkarmayanlara yazıklar olsun demeyelim mi?

 

Tüm bu mişler sizi ilgilendirmiyormuş mu?

 

Yahu hemşerim, tüm bunlar ayan beyan ortada iken,sen hala inatçı  tavrınla, uyanamıyor musun? Sahi siz düşünemiyor musunuz?

 

Saygılarımla.