Cevat NAS

Cevat NAS

Eğitimci -

Hangi Milli irade ve Hangi Milletin Adamı ?

Babası Yozgat asıllı, annesi Giritli. Türkoğlu Türk olan bir ailenin çocuğu olan Ekmeleddin Bey'e, sırf Türkiye'de doğmadı diye "O ne anlar vatan sevgisini" diyen ve Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlara sormak lazım: Yurt dışına çalışmak için giden ailelerin çocukları bu durumda vatansever olmuyor demek değil midir? Ama O insanların oylarını kandırıp almak için oralara gidip,''Siz vatanınıza hasret ekmek parası kazanmak için uzaklarda çalışan kardeşlerim'' deyip onlara nutuk atarken,o insanları nasıl da basite aldığınızı bizler biliyoruz da,size kanan onca insana ne demeli acaba?


Ekmeleddin Bey, ise bu yalanlara sadece;''Vatanından uzakta olan herkes, vatanın kıymetini çok daha iyi bilir ve vatan sevgisi, millet sevgisi onlarda daha canlıdır ve çoktur.'' diyerek anlayana iyi bir ders vermektedir... 

Bu satırları sayfama attığımda yurt dışında yaşayan bir vatandaşımız, yazının altına bakın ne yazmış? Aynen alıyorum. 

''HOCAM BEN ÂCİZANE BIR HEMŞERİN OLARAK, TAM 34 YILDIR ALMANYA'DAYIM. ÜÇ ÇOCUĞUMDA BURADA BÜYÜDÜLER. OĞLUM YÜKSEK MAKİNE MÜHENDİSİ, DIĞER İKİ KIZIMDA MÜHENDİSLİK DALINDA OKUYORLAR. ELHAMDÜLİLLAH TÜRKÜZ, MÜSLÜMANIZ VEDE TÜRK MILLIYETÇİSİYİZ.

ÖNEMLİ OLAN TÜRKİYE DE DOĞMAK DEĞİL,MÜSLÜMAN TÜRK GİBİ YASAMAK VE DÜŞÜNEBİLMEKTİR. BİZLER YURT DIŞINDA BÜTÜN ZORLUKLARA RAĞMEN MÜSLÜMAN TÜRK OLARAK KALABİLMENİN MÜCADELESİNİ VERİRKEN, BİRDE BÖYLE HAKARETE UĞRAMAYI NEFRETLE KINIYORUM. KİMLİKLER İNSANA TAŞIMAK İÇİN DEGİL,YAŞATILMAK İÇİN VERİLİR... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! Saygılarımla. Ömer Aydın.

Türk Milletini yok sayanlar, bu durumda hangi MİLLETTEN, ya da hangi İRADEDEN söz ediyorlar? Sözde usta sağa sola pankartlar astırmış: ''Milletin adamı''... Diye. Türk'üm demeyi ırkçılık sayan, Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alan,Ne mutlu Türk'üm diyene! Atatürk'ün sözünü kaldırmakla didinen bu adamlar hangi milletin adamıdırlar? Oy kullanma hakkı verilen 1 milyon Suriyeliye(Elbette Mazlum olan herkese kucak açılmalıdır) "Müslüman olarak nasıl kucak açmayalım?" diyenler, Türkoğlu Türk, Müslüman Türk Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu siyasi rakip olunca,Mısır Doğumlu diye ellerinden gelse sınır dışı edilecek! Atmadıkları çamur, yapmadıkları hile kalmıyor? Bu nasıl Müslümanlık? Bu nasıl demokrasiyi savunmadır?

İsrail'e karşı Şili, Brezilya, Venezüella kadar olamadı bu esip savuranlar... Sadece laf üretiliyor, oya tahvile oynanıyor. Bu saydığım ülkeler cani İsrail'le her türlü ilişkiyi kestiler. Bizimkiler ise 11 yıldır pastayı paylaştıkları paralelcilerin inlerine girmekle meşguller.Işid Müslüman, özellikle Türkmen doğuruyor onları destekleyen bu zihniyetten çıt yok.Allah ıslah etsin.

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak; Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışan samimi bir Müslüman,donanımlı bir insan,herkesi kucaklayan bir bilim adamı olarak Ekmeleddin Bey'i o makamda görmek istiyor aklı selim.Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin geçmişinin temiz olması gerekir. Kendi halkını bölmemesi, aşağılamaması gerekir. Yurttaşları ayırmaması gerekir. Yolsuzluğa bulaşmış aklanmamış biri o koltuğa oturamaz, TC Devletine, bu ülkeye yazıktır. Bu güne kadar olan tüm birikimlerimiz hiçe sayılmamalıdır. Ortadoğu da Çin'de Müslümanlar kan içinde. Türkiye gerçekten burada bir rol oynayacaksa Ekmeleddin Bey'in Cumhurbaşkanı olması gerekir...

Saygılarımla.

 

8/4/2014 -

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top