IMG-LOGO
Güncel

Adil Bir Cumhurbaşkanı Seçmek!

Cevat NAS; - 6/25/2014 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

 

Sayın Erdoğan, Başbakan olunca 12 tane güvenilir yakın koruma seçmiştir. Öyle ya güvenmediği kişilerden yakın  koruma seçmek akla ve mantığa uymayan bir durumdur. 1,5 yıldan fazla bir zamana kadar bu durum böyle devam edip gitti. Ancak paralel yapı meseleleri  gündeme gelince, Erdoğan'ın makamı ve konutuna dinleme cihazları yerleştirildiği ortaya çıktı. Hem de bu en güvendiği korumalar tarafından.Bu korumalar casusluk suçlaması ile gözaltına alındılar.

Bu gelişme çok düşünülmesi gereken ibret verici bir olaydır. Kendi korumaları casus çıktı ise, kabine ve diğer kademelerde çalışanlar ve ekip içinde neler vardır acaba?

Ülkemizde örgütler,ajanlar cirit atıyor.Kimsenin can güvenliği artık yok desek kesinlikle yeridir. Sınırlarımız yol gecen hanına dönmüş, ülkemiz komşu ülkelerdeki savaşlar  ve değişik örgütlerle olan irtibatlar yüzünden sınır güvenliği ortadan kalkmıştır. Yanlış dış  politikalar sayesinde, komşu ülkelerle dostluğumuz allak bullak olmuş vaziyettedir. Yurt içinde durum daha da kötü.Yol kesmeler,baskınlar,cam çerçeve indirmeler, kırıp dökmeler, isyan provaları devam etmektedir.

Devleti idare eden  şahsiyetlerin ötekileştirme davranışlarına her gün şahit olmaktayız. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Eğer samimi duygularla tüm insanları kucaklayamayan birinin Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, Türkiye çok daha kötü günlere gebedir. Özellikle  iktidara yakın olmayan tüm diğer insanları, öteki diye değer vermeyen,kendisini padişah zanneden birilerinin Cumhurbaşkanı seçilmesi Türkiye için intihardır.

Onun içindir ki nefis yapan sol ve sağ kanattaki herkes,ülkenin birliği için, illa benim fikrimden aday olsun  demeleri çok yanlıştır. Ülke başkanlık sistemine doğru gitmektedir. Pkk ya verilen sözler yerine getirilirse bu ülke bölünmeye adım atmış demektir.Bu hususta epey yol katedilmiş vaziyettedir.Yarın bir araya gelememe yüzünden bu ülke ve insanlarımız Cumhuriyet ve Demokrasinin nimetlerini arar olacaklardır. TC Devleti tamamen tehlikelerle karşı karşıyadır...''Görünen köye kılavuz aramak''abesle iştigaldir.

Görünen o ki,çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kültürlü - liyakatli ve birikimi ile de göz doldurmaktadır.Ancak halk tarafından fazla tanınmamakla birlikte, din alanındaki uzmanlığı,siyasi değil samimi bir Müslüman görünümü ile tüm dünya ve İslam  Birliği başkanlığı da yapmış olması ve özellikle İslam Ülkeleri ile olan ilişkileri,Cumhuriyet ve Demokrasiye olan bağlılığı ile de öne çıkmış bir şahsiyet olarak, kimsenin karalayamayacağı  çok yönlü bilim adamlığı yapısı ile Türk Milleti ile kucaklaşmaya başlamıştır. Gündeme geldiğinden beri, AKP  kanadının hesaplarının allak bullak olduğunu açıkça gözlemlemekteyiz.

ÇATI ADAYI DA TARTIŞILMAK ÜZERE, TC DEVLETİNE SAHİP ÇIKAN HERKES,ÜLKENİN BÖLÜNMESİNİ İSTEMEYEN HERKES, KONUŞUP TARTIŞIP SAĞI, SOLU, ALEVİSİ,SÜNNİSİ, KÜRT'Ü,TÜRK'Ü İLE HEP BERABER OLUP, BİR SONUCA VARILMALIDIR.İÇ VE DIŞ TEHDİTLERİN OLDUKÇA ÇOK CİDDİ OLDUĞU ORTADADIR...

Bu ülke milleti ayrıştırmaya,milleti hor görmeyen, insanların üzerine yürümeyen, ananı da al git demeyen, siyasi Müslüman değil, samimi Müslüman olan,milletin inançlarına karışmayan, şahsiyetli, kültürlü,vatansever, demokrasiye inanan,parti katibi olmayan bir muhterem zatı Cumhurbaşkanı seçmelidir.

Saygılarımla...