IMG-LOGO
Güncel

Ulusal Yas Neye Yarar?

Cevat NAS; - 5/17/2014 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

 

Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin! Diyen asil adam .

Sen sedyeyi düşünürken, onlar seni düşünmedi,bak inan.

Hamuduyla semirdiler,sömürdüler her zaman...

Şimdi de üç günlük yas, olay bitmiştir, tamam....

 

Siz, Soma için verilen önergeye hayır diyenler;

 

Ulusal Yas nedir ki, ne işe yarar şimdi!

Yerin yüzlerce metre dibinde can verenler için"Onlar öldüler ama cesetleri yanmadı. Güzel öldüler!" sözünü bağışlar mı?

 

Ulusal Yas nedir ki, ne işe yarar şimdi!

23 Ekim tarihinde, 60 vekilin imzasıyla "Somada ki patlamaların ve ölümlerin incelenmesi" üzerine verilen önergeye,daha 15 gün önce "Hayır" diyenleri bağışlar mı?

 

Ulusal Yas nedir ki, ne işe yarar şimdi!

Muhalefeti "eften püften" önerge vermekle suçlayıp "Araştırma önergelerinin temel hedefi Meclis'i tıkamak." ile suçlayan iktidar vekilini bağışlar mı?

 

Ulusal Yas nedir ki, ne işe yarar şimdi!

Kapkara cehennemde can veren,18 yaşındaki Ana kuzusunun katillerini bağışlar mı?

 

Ulusal Yas nedir ki, ne işe yarar şimdi!

200 ü aşkın ölüm 500 ü aşkın akibeti bilinmez maden işçisi sorulduğunda, "İçerde sadece çalışanlar yoktu, rakam veremeyiz "demekle yetinen Madenci şapkası giyip oy devşiren bakanları bağışlar mı?

 

Ulusal Yas nedir ki, ne işe yarar şimdi!

 

*Varlığını, miting meydanlarında kendisini selamlaması şartıyla baretini elinden alıp,ertesi güne iade eden Maden işçisine borçlu olanları Ulusal yas bağışlar mı? Herkese bağırıp,  olur bağışlanmasa ne olur? Ulusal Yas, ilan edilse ne olur, edilmese ne olur!!! Siz  yola  devam edin, tribünlere oynayın,medyayı iyi kullanın, İşçiler ölmüş  önemli  mi sanki, diyenler olursa tek kelime ile yazıklar olsun, demekten başka ne yapılabilinir ki! Ölenle ölünmez, hayat devam ediyor da dedikten sonra, olay bitmiş oluyor  öyle mi? Ateş te düştüğü yeri yakıyor, gerisi hikaye...

Yıllarca  bu maden ocaklarında  çok insan  öldü. Hala  ilgililer ne  yapıyor? Nasıl önlem alıyorlar da, bu kadar  insan  göz göre göre  ölüyor? Muhalefet  ve iktidar  ne iş yaparlar? İktidar  güçlü diye  her verilen önergeyi ret etmekle,yanlış üstüne yanlış yapmaz mı?İnsan hayatı bu kadar mı ucuz? Bunca  işçimizin ölmesinin hesabını kim verecek?

Saygılarımla...