IMG-LOGO
Güncel

Seçimden Sonrası!

Cevat NAS; - 4/7/2014 ;
IMG

Demek ki, bu ülkeyi soyanlar, hırsızlık, yolsuzluk yapanlar, şeref sözünün çılkını çıkaranlar, pkk'ya taviz verenler haklılar.  Bu insanları halk demek ki seviyor ve inanıyor. Bu ülke demokrasi değil, liderler ülkesi. Oyları adam tek başına alıyor, adayların konumu hiç önemli değil. Seçim bölgelerinde, özellikle yakinen izledik ki bdp ve Saadet Partileri tamamen akp ye oy verdiler.   pkk ya verilen açılım sözlerinin ileri ki günlerde macerasını birlikte izleyeceğiz. Pkk nın baskın olmadığı tüm sandıklarda Saadet Partisine 3-5 tane, bdp ye 2-3 tane gibi oylar çıktı.  Bu durumu iyi tahlil etmek lazımdır.

Daha önce ikaz etmiştik, vatanseverler parti gözetmeksizin konjöktürü birlikte değerlendirmedikleri müddetçe iyi bir sonuç alamayacakları muhakkaktır. Çünkü bu ülkenin yüzde ellisi fakirliğin pençesinde inlerken, söylenen vaatler, verilen kumanyalar, yapılan baskılar açlık sınırındaki insanları elbette etkilemektedir. Devletin tüm imkanlarını kullanan iktidar partisi, elindekileri kaybetmemek için her yolu denemiştir. Halkın tabanı nasılsa, tepede odur. Topluma salınan korku, ayrıştırma, muhalefete tamamen kulak tıkama Türkiye'nin gelecekteki iç barışında korkarız ki kötü etkiler bırakacaktır. 
Batıda göç alan şehirlerde, pkk'nın yoğun olduğu yerlerde, açıkça iktidar partisine yoğun kaymalar yaşandığı ortadadır. Buda seçimden sonra ülkenin gidişatında yıllardır görüşülen Kandil ve Apo ile olan ilişkileri tamamen yüzeye çıkardı. Gidişat o ki bölücü örgütün hakimiyetinde olan iller eyaletleşme de, verilen özerklik sözleri ile artık açılım süreci hızlanacak, uygulamaya konulacak gibi görünüyor. İnsanların seçim kazanma sarhoşlukları, ya da kaybetme hüzünleri ile zaman geçerken, Türkiye bu sonuçlarla çok şeye gebedir. 
Bundan sonra kim ne yaparsa artık yanına kar kalacaktır. ABBASI TUT TUTABİLİRSEN!!! Herkes şapkasını önüne koymalı, tepeden tırnağa bir değişime ihtiyaç olduğu aşikardır. Bunca ortaya dökülen yolsuzluklara kulak tıkayanlar, Türk kelimesinin, andımızın kaldırılmasına kulak tıkayanların, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Cumhuriyetimizin dinamikleri yok edilirken, İslami hassasiyetler oy alma uğruna örselenirken, insanlar hiç kaygı duymuyorlar mı acaba? Gemi azıya alıp ne yaparsak yapalım halk desteğini veriyor diyenleri, bundan sonra yapacakları yanlışlarda kim ve hangi güç durdurabilecektir? Sonuç olarak gelinen noktada hukukun üstünlüğü ve adalet bu ülkede hakkaniyetli olarak işliyor diyebiliyor muyuz?  Bizce tamamen hayır!!!
Saygılarımla...