IMG-LOGO
Güncel

Bağımsız mıyız?

Cevat NAS; - 2/10/2014 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Şimdiye kadar paralel yapı dediklerinizle birlikte idiniz, çıkar meselelerinde ters düşünce, paralel yapı mı oldu? Asıl paralel yapılardan biri de  korunan PKK değil mi? Şimdiye kadar  sizler  ABD ne diyorsa onu yapmadınız mı? M.Kemal'in ve silah arkadaşlarının,ecdadın kemiklerini sızlatarak, İncirlik hava üssünü kullandırtmadınız mı? İran'a yüzü dönük Siyonistlerin füzelerini Malatya'ya yerleştirilmesine niçin zemin hazırladınız? Şimdi hangi çıkarlarınız  yüzünden   cemaatle ters düştünüz ? Ama ABD sayelerinizde Türkiye'yi de, Ortadoğu'yu da öyle güzel planlayıp sömürüyor ki. Görünen köy kılavuz istemez misali...

İnsanlar sırf oy verdiler diye inatla hırsızlığın üstünü örten, sağır ve kör gözlülük tavrıyla, küçücük çıkarları için ülkeyi zora ve uçurumlara atıyorlar. Birileri ise, bağırarak, yine din tacirliği yaparak malı götürüyor, gemicik sayısını artırarak, makarna, kömür dağıtarak garibanların fakirliğini ustalıkla oya tahvil ederek yola devam diyorlar.

Her dönemde, Türkiye hiçbir sınır ve karşı şart koşmadan Amerika'nın şartlarını aynen kabul etmiştir. ABD, bu anlaşmalarda Türkiye'nin takındığı tutum ve davranışlarındaki zaaflardan çok iyi bir şekilde yararlanmasını bilmiştir. Aslında milletimiz insiyakî olarak, Amerika ile yapılan bu anlaşmaları ve sonuçlarını bilmektedir. Okullara neden süt tozu gönderdiğini, kullanılmış askeri araçları bize neden verdiğini, Türkiye'ye yerleştirilen Amerikan üslerinin zamanla bizim başımızı nasıl ağrıtacağını, buğdayı, pancarı, zeytinyağını sınırlı üretmemiz gerektiğini, bunların ABD pazarlarına ihraç edilmemesi gerektiğini milletimiz anlamıştır. Bunun bir Amerikan mandası olduğunu milletimiz farkındadır.

ABD'nin; eğitimden ekonomiye kadar, sanayiden orduya kadar bütün hayatımızda Türkiye'ye baskı yaptığını milletimiz çok iyi bilmektedir. Bugün ordumuz tamamen kısır döngü içine sokulmuş, Orduyu dönüştürecek komuta kademeleri yok edilmiş, ordu tamamen siyasi ergin memuru haline getirilerek asli görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Burada bazı ordu mensuplarının daha önceden kral gibi davranmaları, siyasilere iki de bir sopa göstermeleri ise o zaman ki hükümetlerin acizliğidir. Bu fevri olaylar temizlenmeli idi, ordu toptan  kendi kabına  çektirilip  pasifize edilmemeli  idi. Yetişmiş onlarca ordu elemanı  görevlerinden maalesef ayrılmışlardır. Bu  durum ordumuz için hiç de iyi değildir. PKK lıları Tv den izledik, tankların içine kadar bölücü bayraklarını sokarken, ordudan çıt çıkmamıştır. Daha doğrusu ordu sesini çıkaramamıştır.Tüm bu yapılanlar, dünyanın en güçlü ordularından biri olan Türk ordusunun bu hallere düşürülmesi , ABD nin işine çok yaramıştır. Emperyalist emellerinin iştahı daha da artmıştır... Yolsuzlukları örtmek için önünüze geleni hazırlamaya benzemiyor,politika üretmek. Boşuna bağırmayınız...

Türkiye bugün bağımsız değildir. Bağımsızlığı ancak Türk milleti kendi elleri ile kendi iradesi ile yeniden kazanacaktır. İşte bunun adı o zaman gerçekten bir "İstiklal Mücadelesi" olacaktır. Bunun da alt yapısını oluşturmak gerekir. Artık anlaşılmıştır ki bu alt yapı yeni bir Türk tarzı savaş alt yapısı olmalıdır. Gerisi laf-ü güzaftır. Hem on bir yıldan fazla ülkeyi idare edeceksin, hem orduyu, MİT'i, anayasayı, yargıyı, basını, her türlü gücü eline geçireceksin, hem de "Paralel devlet"ten bahsedeceksin. Adama sormazlar mı "Bir viski almaz mısınız Sayın Bayım?"  Paralel devlet, öyle mi? Hayır! Bunun adı tam anlamıyla Türk-Amerikan Savaşı'dır. Herkes tedbirini buna göre almalıdır.Çünkü Suriye'den sonra sıra İran ve Türkiye'dedir.

Şu an Türkiye kuşatılmış vaziyettedir. Suriye ile Türkiye resmen savaş içerisindedir. Onca tır Suriye'ye  sadece yardım malzemesi mi götürüyor? ABD yaptı yapacağını Suriye belasını Türkiye'nin başına sarmıştır, Suriye içerisinde de bütün grupları birbirine kırdırmaktadır. Türkiye'nin başına pkk belasını koyup, azdırtması gibi. Kardeş Esed'le   birden bire düşman  olunmasının  asıl sebebi neydi?

Yüzlerce Suriyeli Müslüman bu çağda hayvanlaşmış sözde insanlar tarafından her melanet işlenerek yok edilmekte. Türkmenler her gün boğazlanmakta. Sizlerde insanlara bağırıp durmaktasınız. ABD nin, İsrail'in ipiyle kuyuya inerseniz şimdi işin içinden çıkamazsınız. Gelecekte Türkiye, bu hükümetin pkk ve bölücülere verdiği tavizler sayesinde, ABD çıkarlarının güdümünde yeniden bir Kurtuluş Savaşına düçar olmaz inşallah. Görüntü oraya doğru gidiyor. Adaletin sıfırlandığı, bütün tv ve basının baskı altına alındığı  (Bahçeli  ile ilgili alt yazılara bile tahammülü olmayan bir başbakanın varlığı...)bir ülkede her şey olabilir. Soyulan, milli varlıkları satılan bir ülkede her kötülük olabilir, düşüncesi açıkça kendini gösteriyor. Boşuna bağırmayın bağımsız değiliz. Türk Milleti her şeyin farkındadır .

Saygılarımla...