IMG-LOGO
Güncel

Olanlar ve Görülenler

Cevat NAS; - 1/8/2014 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

Vicdan sahibi ve samimi Müslüman Türk olan herkesin ortak kanaati; devletin malını uğursuzlar çalmış, çırpmış; talan eylemişlerdir... Bu kesin! 
Belli ki, deşifre edilmeyenler daha çok var... Yani durum şimdilik millete ucundan bucağından sızdırılmıştır, gerisi de artık hükümet tarafından kapatılmazsa ortaya çıkacaktır. Ancak yönetim ergi tutuştu ki,çok bağırıyorlar.Telaşlı bir hezeyan yansıması kaç gündür devam ediyor...
Bu durumda bile, hala bir kısım siyasi yalanlara inananların, ısrarla bu meselenin bizatihi sorumlusu olanların ağızlarıyla, ortaya dökülen paraları ve pisliği savunma eylemeleri bizi hayretler içinde bırakıyor.. 
Bu talan bu memlekete bir zulümdür, diyemiyorlar... Milleti bu duruma, TALAN ve YALAN'a düçar eyleyen zaviyelerden biri, göklere el açmış GARGIŞ,(beddua)diğeri ise şaşırmış,şokeleşmiş halkı,temiz olduklarına inandırmak için ALKIŞ ettiriyorlar.. 
Halbuki bu millete kötülük yapmakta ittifak ediyorlar. Herkes,tüm inananlar biliyoruz ki: ZULM'e rıza gösterenler,razı olanlar zalimdir... Peygamber Efendimizin ifadesiyle:
"BİZİ ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR." diyerek, kesin olarak böyle durumlarda Müslümanın takınacağı tavrı belirlemiştir. 
Bize de sığ ve yalan siyaset yapanlardan ALLAH tüm İnananları korusun! Demek düşer...
BİRİLERİ coştu bağırıyorlar: Bu dış güçlerin işi, bu bizi çekemeyenlerin işi,bu organizeli suç örgütlerinin işi, bu ABD'nin işi... Ne kadar bağırılırsa bağırılsın "0" kutularda ki paraları herkes gördü. Bu paraların ayakkabı kutularının içinde ve yakalanan adamların evlerinde ne işleri var? Kim ne derse desin,kim ne kadar kıvırırsa kıvırsın bu görülenler,bu hertarafa saçılanlar gerçek oğlu gerçeklerdir. 
Türk Devlet idaresi ne kadar laçka olsa da,bu kurumlar kimsenin babasının çiftliği değildir. Bu görevden aldıklarınızı, oraya ne yapmaları için koyduysanız, ne için görevden aldığının da gerekçesini ortaya koymalısınız...
Sürekli dile getirilen yolsuzluk iddialarının hükümetçe yalanlanmasına karşılık, ortaya çıkan durum, adil bir biçimde araştırılmalı ve milletin hakkının yenmesinin önüne geçilmelidir. Aksi durumda, yani yolsuzlukların üstünün örtülmesi halinde, örtenlerin de kul hakkı yiyenlerle aynı sorumluluğu paylaşacakları malumdur. Göz altına alınanların bir kısmının tutuklanması dolayısı ile ilgili, iki bakan ve vekillerin istifası yetmez,demek ki bu ortaya dökülenler tamamen gerçek ve hatta hükümetin hemen istifası gerekir. 
Binlerce yandaş ülkeyi soyarken,bugünlerde yine Güney illerimizde isyan vardı. Sırtı okşanan hainler, baştacı yapılan bölücüler,amaçlarına adım adım ulaşmak için hertarafı yakıp yıkıyorlar... Tüm bu ihanetler olurken, bu yolma ve yolsuzluk olayları kolay kolay dinmeyecektir. Operasyonu yapanlara, hükümet karşı operasyon yapıyor. Çünkü ortaya dökülenlerin üstü örtülmeye çalışılıyor.Bu aklanma uzun zaman alacaktır. İnsanlar artık uyanmalıdır. Cemaat bildiklerini,belgelerini artık açıklamalıdır. Onları yıllardır el üstünde tutanlarda cemaatle ilgili olanları açıklamalı ve Türkiye rahatlamalıdır. 
''Duyduğumuz en büyük endişe hukukumuzdaki çalkantılı haldir.Savcı savcıyı engelliyorsa; güvenlik güçleri savcıyı dinlemiyorsa; yürütme savcının görev yapmasını durdurmaya çalışıyorsa ve bunun için yönetmelik değiştiriyorsa; bunun hukuka aykırı olduğunu söyleyen HSYK yürütme tarafından suçlanıyorsa; bütün bunlara ek olarak savcı çaresiz kalıyorsa ve yolsuzluk iddialarına rağmen halkın bir kesimi kendi cebinden çalınan paranın çalınmasına sırf ideolojik sebeplerle destek oluyorsa, işte işin çivisinin çıktığının resmidir.'' Halkımıza duyurulur. Unutulmasın ki her toplum layık olduğu şekilde yönetilir.Hukuk çökerse, anlayın ki devlet de çöker. Yargı, yasamanın çıkardığı kanunlara bağlı olarak görev yapar ve yürütmeyi denetler. Artık bu olanları ve görülenleri ise kimse yutmuyor, yutmamalıdır! Hava alanlarında ve diğer mekanlarda halkı galeyana getirmek, hırsızları ortaya çıkaranlara karşı operasyon yapmak artık beyhudedir...Rüzgar tersine dönmüştür. Türk Milleti herşeyin farkındadır... 
Allah bu ülkeyi,Türk Milletini ve İslam alemini korusun. Amin...