IMG-LOGO
Güncel

Çekilmediler ki Çekilme Sona Ersin!

Cevat NAS; - 9/20/2013 bilgi@kocaeliaydinlarocagi.org.tr;
IMG

 

PKK'nın son yaptığı açıklamalar, gündeme top mermisi gibi düştü. Verilen sözler tutulmadı,onun için geri çekilme durdurulmuştur; diyen PKK, hükümeti seçim öncesi köşeye sıkıştırmıştır. PKK ile ne tür bir anlaşma yapıldı hala açıklanmadı. Ancak görünen o ki bu ortaklık Türkiye'nin bölünmesine giden yol olduğu açıkça ortada. Bugün ki gelinen noktada bu gerçek, bütün çıplaklığı ve bütün yakıcılığı ile sadece hükümetin değil, Türk milletinin karşısına dikilmiş bulunmaktadır.

Öcalan'la yapılan görüşmeler ve kandil ile haberleşmeler sonunda bebek katilleri görmezden gelindi, Habur'da bu katilleri sözde sorgulayıp, onları serbest bırakan hakim, daha da yükseltildi. Ülkemizin Güney Doğu'sunun kontrolü tamamen pkk'ya bırakıldı. Birileri diyor ki; bakınız aylardır şehit cenazesi gelmiyor. Eğer bu görüş doğruysa bu katillerin istediklerini yıllar önce verseydik, yani ülkeyi bölüp bu hainlere teslim etseydik, hiç şehit cenazesi gelmezdi. Bunu mu istiyor beyni zerre kadar çalışmayan zevat. PKK hükümetin onlara verdiği güvencelerle o kadar ileri gitti ki; yüzü bağlı militanların elinde megafon, polise çekilin ordan diyebiliyor. Şu işe bakınız, adamlar resmen aldıkları güvencelerle bu bölgede yolları polis gibi kesiyor ve haracını, sözde vergisini alıyor, polise yoldan çekilin diyebiliyor. Bunu içine sindiren kimler varsa yazıklar olsun!!!

Hükümet ile PKK arasında yapılan görüşmelerin içeriği belli olmasada herkes biliyor, durum açığa çıkmıştır. Pazarlıklar ifşa edilmiş, verilen sözler basın ve yayının ağzındadır. Şimdi ise PKK, AKP'yi seçimlerden önce tekrar terörü başlatıp, ülkeyi kan gölüne çevirmekle tehdit ediyor. AKP ise PKK'yı istenen anayasal güvenceler için meclis yapısının bu dönem uygun olmadığına ikna edip, aradan seçimleri çıkarmanın peşinde. Bunun adına da, "çözüm ve barış" deniyor ve milletin buna inanması bekleniyor. Yaşanan son gelişmelerle, hasta ve yaşlı, çatışmaya giremeyecek olan pkk'lılar sınır dışına çıkarıldı. Başbakan zaten pkk'nın yüzde yirmiye yakınının dışarı çıktığını açıkladı. AKP'li Ensarioğlu'nun dediği ikibin küsur taze pkk'lının dağa çıktığı da, bu çevreler tarafından iyice doğrulandı. Peki hani sınır dışına çekilme? PKK diyor ki: ''Çekilme sona ermiştir.'' Olmayan şey nasıl sona erecek? Kimsenin bir yere gitmediğini, MİT'te biliyor,hükümette biliyor, PKK ise söylüyor. 
Buna karşılık, dağa çıkarmak ve yeni katliamlara hazırlık yapmak için İstanbul dahil, diğer şehirlerden militan toplandığını devletin istihbarat birimleri açıkladı. Ve bu katillerin daha fazla silah, daha fazla bomba, daha fazla katliam malzemesi elde ettikleri ve stokladıklarıyla ilgili bilgiler daha dün bütün medya organlarında yer aldı. Şimdi çok daha azmış, çok daha şımarmış, çok daha ümitlenmişlerdir. Nitekim, bunu sözlerine ve eylemlerine de yansıtıyorlar ve meydan okuyorlar.
PKK ve meclisteki uzantıları, hükümetten aldıkları tavizlerle, çok daha geniş imkanlara kavuşmuş olmanın rahatlığıyla TC devletine rest çekmiş ve topu Öcalan'a atmışlardır. İhanet oyunun diğer elemanı BDP'liler hemen üzerlerine düşeni yapmış ve İmralı'daki katili daha etkili biçimde devreye sokmak için harekete geçmişlerdir. Bu durumda AKP köşeye sıkıştırılmıştır. Şimdi Öcalan'la görüşmeler daha da sıklaşacaktır.
Açılımın vardığı sonuç katillerin elinin güçlenmesidir, çözümün vardığı nokta Öcalan'ın hükümetin izlediği yanlış politikalar sayesinde Hürriyete doğru hızlı adımlarla koşmasıdır. Bırakın dağları artık şehirlerde dahi meydan bu katillere kalmıştır. Şimdi her şey çok daha zor ve sıkıntılıdır. Ülkenin varlığı ve birliği üzerindeki tehdit her gün daha da ağırlaşmakta ve derinleşmektir. Ortaya çıkan şartlarda Türkiye'nin geleceği bebek katilinin insafına kalmıştır. Şehitlerimiz için sesi soluğu çıkmayanlar Arap ülkelerindeki kıyımlar için bağırırken, bağırmalıdır zaten herkes, ancak inanın hep meraktayız, kendi ülkemizin evlatları şehit olurken neden bu tepkileri ortaya koymadıklarını hala anlamış değilim. Zannediyorum Kültür Emperyalizminin dozu fazla kaçmış olmalı. Allah göstermesin, ama bundan sonra akacak kanın vebalini bu hükümet kolay kolay ödeyemez, çünkü ülkeyi bu duruma onlar getirdi. İnşallah hainlere Allah fırsat vermezde ülkemiz yine şehit cenazeleri ile karşı karşıya kalmaz. 
Allah Türk Milletini ve İslam Alemini Korusun. Amin...