GÜNÜN SÖZÜ

Unutmaki yükseklerde yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir.// Şeyh Edebali

26 Nisan 2019 13:45 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Cevat NAS » Elbette ki Hayır!

Elbette ki Hayır!
Tarih: 31 Ocak 2017 Yazar: Cevat NAS-Eğitimci Kategori: Güncel

Elbette ki Hayır!

Binlerce IŞİD'li Türkiye'ye geçti, durum ciddi."

Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hişam El-Alevi, önemli sayıda IŞİD'li teröristin Türkiye'ye geçtiği konusunda istihbarat aldıklarını ve durumu Türk istihbaratına bildirdiklerini söyledi.

*

Evet, sınırlarımız yolgeçen hanı olmuş. Türkiye bir tek kişiye kul köle olmakla meşgul. Bazı Türkî Devlet başkanları başkanlık sisteminden çıkıp, tek kişiye ait sorumlulukları meclise devretmeye başladılar. Çünki tek kişinin devleti yönetemeyeceğini gördüler. En iyi yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğu herkesçe malumken. Bizimkilerin başkanlık sistemi deyip tutturmalarının sebepleri ne ola ki!

*

Zaten 14 yıldır bir tek başkan ne derse o olmuyor mu?

Başkanlık gelince, terör duracak mı?

Hırsızlıklar netleşecek ve cezalarını bulacaklar mı?

O dört bakandan ne haber?

PKK ya Fetoya yıllardır taviz verenler, ne istediyse verenler aldatılmaya devam edecekler mi? Ve daha birçok şey var...

*

Vatan hainlerine idam olacak mı?

Benzin ve Dolar fiyatları düşecek mi?

Zengin daha zengin, fakir daha fakir olmaya devam edecek mi?

Hz. Ömer gibi adalet dağıtılacak mı, yoksa partili başkan olununca yine başkan kendi partisinin adamlarına mı hizmet edecek, tolerans tanıyacak, diğer insanlar kediler gibi kenarlara mı atılacak?

*

Atatürk ilkeleri, Cumhuriyet, parlementer sistem görünen o ki tamamen kaldırılacak, öyle mi?

 

Yine torpil olacaksa ki daha fazla olacak gibi!

Cumhuriyet, milliyetçilik - demokrasi gibi insanları bir kişiye köle ve kul olmaktan kurtaran olgular yıllardır kenara itilmeye çalışılmadı mı? Başkanlık sistemi geldiğinde çok daha fazlası olmayacak mı?

 

Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alınmadı mı?

Parlamento olduğu halde bunlar oluyorsa, başkanlık geldiğinde neler olmaz ki!

*

Ülkücüler kandan beslenir, onlar Fatiha'yı dahi bilmezler, kaba kuvvetçidirler deyip , lidere (Devlet Beye) olmadık hakaretler yapan ve liderinde bunları ne adına , ne dersen de içine sindirmesini hazmetmesini biz Ülkücüler olarak hazmedemiyoruz !

*

Oslo'yu, Dolmabahçe'yi ,Meğri Megrileri hazmedemiyoruz . Türk kelimesini silmelerini, Milliyetçiliği ayak altına almalarını hazmedemiyoruz. Şerefi olan hiç kimsede hazmedemez.

*

Pkk ya yıllarca göz yummanın sonucu yüzlerce vatan evladının öldürülmesini hazmedemiyoruz. Kendileri gibi düşünmeyen bunca memurun, amirin görevde harcanmasını, lüzumsuz adamların müdür vb önemli yerlere getirilmesini hazmedemiyoruz.

*

Camilerin siyaset alanları yapılmasını hazmedemiyoruz.

Egede ki 17 adanın Yunanlılarca istilasını, Kıbrıs'taki tavizleri hazmedemiyoruz.

 

Ne istediler de vermedik dediklerine en az 12 yıla yakın devletin bütün kademelerini teslim etmelerini hazmedemiyoruz, siz hazmediyor musunuz?

Boğaz Köprüsünde boğazı kesilen erin öldürülmesini hazmedemiyoruz.

*

Öne çıkan Ülkücü liderlere haksızlık yaparak birlikte kurulan kumpasları hazmedemiyoruz. Ve benzini dünya da en pahalı olarak ülkemin kullanmasını hazmedemiyoruz.

*

Yollar yaptılar el hak, her iktidar yapması lazım gelen görevlerdir bunlar, asfalt mı yiyeceğiz. Bizim vergilerimizle yapılan yollardan bir de geçiş parası almak bu halkı kazıklamak değil de nedir!

 

Adalet, Milli Eğitim, Tarım, ve yollar hariç tüm alanlar çökerken dolar -youro almış başını giderken hala evet demek bu millete haksızlık değil midir ? Ve akıl işi midir? Vayy bee.  Ve dahi birçok adaletsizlikler ve her gelene kanılmalardan dolayı kuvvetlice HAYIR ve tekrar HAYIR...

 

Saygılarımla...

 

 

31 Ocak 2017

Bütün Şiirleri

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.