GÜNÜN SÖZÜ

Uyuyan Milletler ölür! Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu

22 Ağustos 2019 13:49 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » İdris TÜRKTEN » “Kalk Ayağa Osman Dayı” Kuşatıldık!

“Kalk Ayağa Osman Dayı” Kuşatıldık!
Tarih: 28 Nisan 2015 Yazar: İdris TÜRKTEN-Tekniker Kategori: Güncel

“Kalk Ayağa Osman Dayı” Kuşatıldık!

Sözde Soykırımın 100. Yılı dolayısıyla Kumkapı Ermeni Kilisesinde ayin okundu ve bu ayine AB'den sorumlu Başmüzakereci Volkan Bozkır resmen katıldı. Ama Ermenilerin katlettiği 518 Türk unutuldu, belki de görmezden gelindi. Eğer öyle olmasaydı en azından onlar için de hiç değilse mütevazı bir şekilde mevlidi-şerif okutturulabilirdi. Gelmedi tabi kimsenin aklına.. Belki de geldi kim bilir ama daha önemli, daha öncelikli yapılması gerekli işler sırada beklerken, hem milletin gözünü boyayıp, hem de Ermeni dostlarımızın(!) Gönlünü almak varken Türk şehitleri için mevlidi-şerif okutmak, onları hayırla yadetmek olmazdı, tabii ki dostlarımız incinebilirlerdi.

Eğer böyle olmamış olsaydı, Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB'den sorumlu Başmüzakereci Volkan Bozkır, hatta Azerbaycan devlet başkanı İlham Aliyev de hazır gelmişken, Hocalı şehitleri ve daha dün gibi yakın tarihlerde katil Ermeni terör örgütü Asala'nın katlettiği hariciyecilerimiz için olsun sembolik manada Mevlit okutturamaz mıydı?

Onları böylesi bir günde anmak vatan ve millet borcu sayılmaz mıydı?

Olmadı, yapmadılar.. Ermeni dostlarına yaranmak için birbirleriyle taziye yarışına girerken, diğer taraftan da göstermelik olsun diye, "Ey Amerika, Ey Avrupa" diye naralar atarak Türk milletinin gözünü boyamaktan da geri kalmadılar.

Ama merak edilmesin ki gene de anılmadı sanılmasın o şehitlerimiz. Şehit yakınları ve yaşlı, emekli hariyecilerimiz, Ankara'da Ulus Meydanından Sıhhıye'ye kadar yürümüşlerdir. Gönül isterdi ki devlet organizasyonuyla, daha geniş katılımlı bir yürüyüş olsun, şehitlerimiz hayırla yadedilsin. Ama yukarıda da değindiğim gibi muhterem devletlümüzün çok daha mühim işleri, önemli misafirleri vardı.

Köylerimizi yakıp yıkarak yüz binlerce Türk'ü şehit edip, düşmanla işbirliği yaparak Türk askerini arkadan vuran, hem de dünyayı ayağa kaldıran Ermeniler için ne demişlerdi, devletimizin en üst makamlarını işgal eden muhterem(!) zevat?

Başbakanlık Baş Danışmanı Etyen Mahçupyan: "Bosna'da, Afrika'da soykırımdan söz edeceksek Türkiye'de de 1915 olaylarını yok sayamayız".

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: "Bilerek veya isteyerek soykırım yapılmamıştır". Yani bilmeden yapmış olabiliriz, bu da soykırım sayılmaz. (Özrü kabahatinden büyük.)

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Ermenilere ve Ermeni kilisesine taziyelerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı: Ermenilerin acılarını paylaştı taziyelerini bildirdi.

Hem yukarıdaki sözleri sarf edeceksiniz, hem de"ey Almanya, ey Amerika, ey Fransa" diye trübünlere oynayacaksınız. Kimi kandırıyorsunuz Allah aşkına?

Sahi düğün değil, bayram değilken Çanakkale'de 24, 25, 26 Nisan günlerinde 20 devlet başkanını toplayarak neyi andık, neyi kutladık? O tarihe rastlayan önemli tarihi bir günümüz yok. Ama 25 Nisan 1915'te İngiliz Anzak askerleri Gelibolu'ya çıktı. Prens Çarls, Türkiye'nin baş konuğu olduğuna göre herhalde olsa olsa bu olay kutlandı,  benim aklıma başka bir şey gelmiyor.

Bu sözlerim sana Türk milletim: "Önümüzde 7 Haziran genel seçimleri var. Ya 13 yıldır seni aldatanları vereceğin oylarla alaşağı edersin, ya da hak etmediğin zillete bir 5 sene daha katlanmak zorunda kalırsın, tercih senin".

Ozan Arif'in deyimiyle: "Kalk ayağa Osman Dayı" Kuşatıldık!

Saygılarımla.

 

28 Nisan 2015

Yazi ile ilgili görüş ve önerilerinizi idristurkten_1@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Bütün Şiirleri

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.