GÜNÜN SÖZÜ

Sultanların en iyisi ilim erbabıyla düşer kalkar. Âlimlerin en kötüsü de sultanlarla düşer kalkar. // Nizamülmülk

23 Şubat 2019 15:03 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Cevat NAS » Çözülüyormuyuz

Çözülüyormuyuz
Tarih: 06 Kasım 2014 Yazar: Cevat NAS-Eğitimci Kategori: Güncel

Çözülüyormuyuz

Aynel Arap(Kobani) neden önemli?
Burası sadece PKK için önemli ve hayatidir. Türkiye'ye giriş çıkışların çok kolay olması ihaneti çok daha kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. PKK'da, PYD'de Barzani'de, ABD'de bunu biliyorlar ve bu sebeple Aynel Arap için seferber oluyor. IŞİD tehdidinin ortadan kaldırılması durumunda burası PKK için bir zafer sembolü, kurtarılmış bölge ve sınırımızın hemen dibinde mevzileneceği ve çok kolaylıkla girip çıkacağı uluslararası tanınırlığı olan bir üs haline gelecektir. Dolayısı ile buranın PKK-PYD eliyle kontrolüne yardım etmek, bu ihanete ortak olmaktır.

Ve törenlerle karşılanan Peşmergeler (Resmen pkk). . .  Adam başı 4 dürümü yiyip faturasını Şanlıurfa Valiliğine ödetip FİRAR EDERLER. . . TOPLAM 300 DÜRÜM, 5 TON BENZIN,5 TON MAZOT parasını da Türk hükümetine valilik aracı ile ödetirler.Kaçan 9 FİRARİ PEŞMERGE YAKALANIP YİNE PEŞMERGELERE TESLİM EDİLDİLER.. Şimdi Kobani'deler, Kürdistan'a bir şehir daha sağlamak,Suriye'den rahat Türkiye'ye en kolay girilen yerden girip Türk asker ve polislerini,insanlarımızı öldürmek için üs kuruyorlar. ABD ve İsrail, Büyük İsrail'i Türkiye sayesinde Kürdistan'ı kullanarak, kuruyorlar.Çözüm süreci ve açılım savunucuları ve yardakçıları bu ihanetle rahatladınız mı?

Her gün birileri öldürülüyor.Soygunlar yığın yığın... Hırsızlık ülke sathına yayılmış. Pkk,peşmergeyi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gibi törenle karşılarken, yurdun birçok yerinde sehven bayram törenleri cılız bir biçimde yapılmıştır. Belediyesi olmayan yerlerde ise hiç yapılmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti artık,kabileler, tarikatların temsilciliğinde tek adamlık sistemi ile yönetiliyor. Hala bak, şehit gelmiyor diyenler, bu ülkede neler oluyor? Çürümüşlüğü görmeyecek kadar aklınız dumura mı uğradı? Bu kadar da aklını kiraya vermiş insan topluluğuna rastlanmamıştır.

Ey Türk gençliği birinci vazifen Türk İstiklal ve Cumhuriyetini korumaktır Diyen Ulu Önder Atatürk'ü ister sevin, ister sevmeyin onun dedikleri bugün tek tek gerçekleşmektedir. Bu millet birilerinin sayesinde ayrışıyor. Bu durumdan memnun musunuz? Çıkarlarınız ve yamukluğunuz yerin dibine batsın

Onlarsa saraylarında sefalarını sürerken, asgari ücretliler, kömür ocaklarında heba olurken,iş bulamayanlar, bir dilim ekmeye muhtaç olanlar,''çalıyorlar ama bir şeyler yapıyorlar''deyip soygunlara ''helali hoş olsun''diyenler...Bu gidişat hoşunuza gidiyor mu? Yazıklar olsun böyle sorumsuz vicdanlara...Çözülüyor muyuz sorusunu ciddi ciddi vicdanlara sormak lazım...

Saygılarımla...

 

06 Kasım 2014

Bütün Şiirleri

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.