GÜNÜN SÖZÜ

Güzel düşün iyi hisset yanılma aldanma. Ne varsa doğrudadır doğruluk şaşar sanma. Tevfik Fikret

22 Mayıs 2019 19:02 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Halil ALTIPARMAK » Güneş Macaristan’dan Doğuyor

Güneş Macaristan’dan Doğuyor
Tarih: 04 Ekim 2014 Yazar: Halil ALTIPARMAK-Ekonomist Kategori: Güncel

Güneş Macaristan’dan Doğuyor

"...Bugün, aynı iman ve katiyetle söylüyorum ki, millî ülküye, tam bir bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin büyük millet olduğunu, bütün medenî âlem az zamanda bir kere daha tanıyacaktır. Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır."

Bu ifade, tarihin en bilinçli Türk Milliyetçisi olan Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından okunan 10.Yıl Nutku'ndaki bir ifadedir.

ATATÜRK, medeniyet ufkundan bir Türk güneşinin doğacağını tam 81 yıl önce öngörmüştür.

Evet!

Bu yıl 6-10 Ağustos arasında Macaristan'da TURAN KURULTAYI düzenlenmiştir. 2008 yılında başlayan bu kurultay çalışmaları gittikçe zenginleşerek bu yıl 300.000 kişinin katılımına sahne olmuştur.

Bu dönem Kıbrıs ve Doğu Türkistan Türkleri de davet edilmiştir. Ancak, Çin ve Yunanistan, Macaristan Devleti nezdinde bu davetin iptali için nota vermişlerdir. Bunun üzerine Macaristan, devlet olarak bu notaları reddetmiş ve bu iki Türk topluluğunun TURAN KURULTAYI'NA katılımları sağlanmıştır. Yani, diğer bir ifade ile Avrupa"nın ortasında bir devlet, TURANCILIK fikrine açık ve net bir şekilde sahip çıkmıştır.

Türkiye'de, TÜRK EGEMENLİĞİ yok edilmeye çalışılırken,

Türkiye'de, TÜRK VARLIĞI yok sayılmak istenirken,

Türkiye'de, TÜRK KİMLİĞİ reddedilirken,

Türkiye'de, TÜRK DÜŞMANLIĞI en yetkililer tarafından yapılırken,

Ve bütün bunlar devleti TÜRKÇÜLÜK üzerine kurmuş olan Mustafa Kemal ATATÜRK'E rağmen yapılırken, Orta Avrupa"da Hıristiyan bir devlet, Turancılığa ve Türk Dünyasına sahip çıkmaktadır. Hem de din farkı gözetmeksizin. Çünkü Türk Dünyası'nın çok büyük çoğunluğu Müslüman'dır.

Helâl olsun size ATİLLA'NIN torunları!

Helâl olsun size, Hun'ların yaşayan temsilcileri!

Bütün Türk Dünyası sizinle gurur duyuyor.

Unutturulmaya çalışılan Türklüğün yüksek medeniyet vasfının, bir güneş gibi yeniden doğacağının işaretini bütün dünyaya ve özellikle ülkemizdeki Türk düşmanlarına gösterdiniz. Sizi ve TURAN KURULTAYI'NA katılan bütün Türk topluluklarını kutluyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 

04 Ekim 2014

Yazi ile ilgili görüş ve önerilerinizi halilaltiparmak@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.