GÜNÜN SÖZÜ

Açlık, sefalet halkın, can sıkıntısı da kibarların çektiği azaptır. // Macit Gökberk

26 Mart 2019 14:26 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Halil ALTIPARMAK » Olmadı Sayın Başbakan, Yapamadınız

Olmadı Sayın Başbakan, Yapamadınız
Tarih: 20 Haziran 2013 Yazar: Halil ALTIPARMAK-Ekonomist Kategori: Güncel

Olmadı Sayın Başbakan, Yapamadınız

 

Olmadı Sayın Başbakan;

Olmadı, yapamadınız.

Neden yapamadınız, biliyor musunuz?

Çünkü, kibrinize ve öfkenize yenildiniz.

Yıllardan beri neler yazıp söylüyoruz. Hatta öfke kontrolü ile ilgili hangi din adamlarının neler söylediklerini, yazdıklarını ortaya koyduk, yine olmadı. Biliyorum, siz bizleri okumuyorsunuz, ama, çok küçük bir ümit de olsa, buralardaki yetkililer veya bilgisayar ağları sayesinde birileri size ulaştırabilir diye bekledik, ama olmadı.

Sayın Başbakan, sizi iktidara getiren, sizi olduğunuzdan fazla gösterip Türk Milletinin önüne koyan güçler, artık sizi istemiyor. Bu nedenle, ne yaparsanız yapın,önünde sonunda gideceksiniz. Çünkü, yapamadınız.

Sayın Başbakan, anlamadınız. Sizden istenenin neler olduğunu tam olarak anlamadınız. Sizden istenen sadece verilen projenin uygulanması idi. Ama, siz kerametin sizden olduğu vehmine kapıldınız.

Sayın Başbakan, biliyorum, Cumhurbaşkanlığı için her şeyi yapmaya hazırsınız. Ama, anlaşılan o ki, istemiyorlar. Bütün bu olanların altında yatan mesele, Cumhurbaşkanlığı meselesidir. Bunu ben görüyor ve anlıyorum. Ancak, bir anladığım daha var ki, işte düğüm noktası orasıdır. Güçler, sizin yapamayacağınızı düşünüyor. Sizin çok yıprandığınızı düşünüyor gibime geliyor. Ama siz de çok istiyorsunuz, bunu da görüyorum. Nasıl çözülecek bu düğüm bilmiyorum, doğrusu.

Sayın Başbakan, dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar oy oranına sahip bir Başbakan, toplumundan bu kadar tepki görmez. Toplumun bütün kesimleri, hem de sizin destekçileriniz olan bazıları da dâhil, size karşı duruyor ve sizi istemiyor. Neden acaba? Bu soruyu sormayı siz de düşünüyor musunuz?

Sayın Başbakan, diyet alarak gelenler diyetlerini günü geldiğinde ödemek zorundadır. Bu gerçeği geldiğiniz günden beri size hatırlatıyoruz. Ama, siz sanki diyetle gelmemiş gibi şimdi direnmeye çalışıyorsunuz. Olmaz Sayın Başbakan, olmaz. Diyet ödeyenler, bunu alacaklar. Buna mani olamazsınız. Önemli olan diyetsiz gelebilmek bir yere. Yoksa, eğitimi, birikimi, ülkeye sevdası, çevresi asla sizden aşağı olmayan çok insan var, ama, diyet ödemeyi düşünmedikleri için bir yere de gelemiyor.

Sayın Başbakan, çıkıp da ben Büyük Ortadoğu Projesi'nin eşbaşkanıyım gibi bir itiraf da bulunulur mu?

Sayın Başbakan, her gün her konuda konuşulur mu?

Sayın Başbakan, her şeye karışılır mı?

Siz Başbakan mısınız, yoksa, konuşmadan sorumlu bir görevde misiniz?

Sayın Başbakan, parti sözcünüz yok mu, hükümet sözcünüz yok mu, bakanınız yok mu, parti yetkilileriniz yok mu, valileriniz yok mu, bürokratlarınız yok mu, belediye yetkilileriniz yok mu, ne bileyim, sadece siz mi varsınız? Eğer öyle ise, demek ki, siz, bilgisi olmayan, konuşamayan, birikimsiz ve beceriksiz kadroları etrafınıza topladınız. Bu daha da kötü, İnşallah öyle değildir.

 

 

20 Haziran 2013

Yazi ile ilgili görüş ve önerilerinizi halilaltiparmak@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.