GÜNÜN SÖZÜ

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

 

 

19 Mayıs 2019 20:30 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Dr. Sakin ÖNER » Türkiye Türktür, Türk Kalacaktır

Türkiye Türktür, Türk Kalacaktır
Tarih: 01 Nisan 2013 Yazar: Dr. Sakin ÖNER-Eğitimci Kategori: Güncel

Türkiye Türktür, Türk Kalacaktır

 

Türkiye Türklerinin hafızasını boşaltıp Türkiyeli yapmaya çalışan, Türk milletini 36 etnik grubu bölmeye çalışan meş'um ve menfur zihniyet şunu iyi bilsin. Balık hafızalılara her şeyi unutturabilirsiniz, ama milletin büyük çoğunluğuna şu sahsiyetleri asla unutturamazsınız :

Bilge Kağan'ı,Kaşgarlı Mahmut'u,Sultan Alparslan'ı, Fahrettin Mübarekşah'ı, Saltuk Buğra Han'ı, Hoca Ahmet Yesevi'yi, Yunus Emre'yi, Karamanoğlu Mehmet Bey'i,Osman Gazi'yi, Fatih'i, Yavuz'u, Kanuni'yi,Âşık Paşa'yı, Dede Korkut'u, Ali ŞirNevai'yi, Ebulgazi Bahadır Han'ı,Süleyman Çelebi'yi, Karacaoğlan'ı, Dadaloğlu'nu, Âşık Veysel'i, Fuzulî'yi, Bâki'yi, Nef'î'yi, Nedim'i,Namık Kemal'i, Ahmet Midhat Efendi'yi, Ahmet Vefik Paşa'yı, Süleyman Paşa'yı,Şemsettin Sami'yi, Mehmet Emin Yurdakul'u, Ömer Seyfettin'i, Ziya Gökalp'i (Diyarbakırlı), Yusuf Akçura'yı, Gaspıralı İsmail'i, Hüseyinzade Ali Bey'i, Ahmet Ağaoğlu'nu,Divan-ı Lûgat-it-Türk'ü kültürümüze kazandıran Ali Emiri Efendi'yi(Diyarbakırlı), Mehmet Akif Ersoy'u, Süleyman Nazif'i (Diyarbakırlı), tarihimizde Göktürkler'den sonra ikinci Türk adını taşıyan devleti kuran Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklâl Harbi'nin kahramanlarını, YahyaKemal Beyatlı'yı, Arif Nihat Asya'yı, Necip Fazıl Kısakürek'i, Nihal Atsız'ı, Fazıl Hüsnü Dağlarca'yı, hatta Kuvâ-yı Millîye Destanı'nı yazan Nazım Hikmet'i nasıl silip atacak, nasıl unutturacaksınız.

Devletlerle, imparatorluklarla taçlandırılmış beş bin yıllık Türk tarihini, zengin Türk dilini, edebiyatını, kültürünü ve sanatının asıl silip yok farzedeceksiniz. Balkan Türklüğünü, Kafkasya Türklüğünü, Ortaasya Türklüğünü, kısaca bütün dünyaya yayılmış ve Türkçe konuşan 250 milyon Dünya Türklüğünü yok mu sayacaksınız?

Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığından rahatsız olan, Anadolu'daki bin yıllık inanç ve coğrafya kardeşliğinden rahatsız olan bölücüler, dün muhafazakârlarla milliyetçileri birbirine düşürmek için "önce Türk müsün, Müslümanmısın?" diye soruyorlardı. Biz de "Ne ilgisi var, soyla din karşılaştırılır mı? Hem TÜRKÜZ, hem MÜSLÜMANIZ" diye cevap veriyorduk. Bölücüler, şimdi de "Türk müsünüz, Türkiyeli misiniz?" diye soruyorlar.Şimdi de milletle vatanı karşı karşıya getiriyorlar. Biz hem TÜRKÜZ, hem MÜSLÜMANIZ, hem de TÜRKİYELİYİZ. Siz de bölücülük yapmadan şöyle derseniz biz rahatsız olmayız : "Biz hem KÜRDÜZ, hem MÜSLÜMANIZ, hem de TÜRKİYELİYİZ. "Kendini Türk hissetmeyen vatandaşlarımızın ille "Türküz" demelerini beklemiyoruz. Ama bu vatanın bir parçasını bölüp, ayrı bir devlet kurmayı düşleyenlere de "aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş" der ve bu düşlerinden bir an önce vazgeçmelerini tavsiye ederiz.

Türk milletine bu ihaneti yapanlar bir gün hem bu dünyada, hem de öbür dünyada mutlaka müstehaklarını bulacaklardır. Bu ihanete çanak tutan sözde aydınlar da... Türk milleti kendini unutsa da, Allah geçmişte insanlığa ve İslâma yaptığı hizmetlerden dolayı Türk milletini unutmayacak, ihanet edenleri "kahhar" ismiyle kahredecektir.

Sözün özü;TÜRKİYE TÜRKTÜR, TÜRK KALACAKTIR.

 

 

01 Nisan 2013

Yazi ile ilgili görüş ve önerilerinizi sakinoner@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.