GÜNÜN SÖZÜ

Fukaranın tavuğu tek tek yumurtlar. Atasözü

13 Kasım 2019 08:51 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL » ABD Ziyaretine Gidilmemelidir

ABD Ziyaretine Gidilmemelidir
Tarih: 05 Kasım 2019 Yazar: Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL-A.O. Gen. Başk. Kategori: Güncel

ABD Ziyaretine Gidilmemelidir

Maalesef birçok ülkede kalitesiz bazı liderlerin iş başına gelmesiyle dünyamızın çivisi çıkmış durumdadır. Milletlerarası ilişkiler ve siyaset, yabancısı olduğumuz daha önce pek rastlanmayan çirkin örneklerle ortadadır. Milletlerarası hukuk, dünya barışı ve istikrar, milli egemenlik hakları yok sayılmakta ve tahrip edilmektedir. Dünyanın değişik bölgeleri parsellenmekle uğraşılmaktadır.

Böyle sıcak karmaşa ortamında ABD başkanından gelen çok çirkin, saldırgan ve küstahça bir üslupla yazılan mektup karşısında Sayın Erdoğan ABD ziyaretini gözden geçirmelidir. Ziyareti gerektirecek siyasi ortam ortadan kalkmıştır. Bir damla petrol için terör örgütüyle işbirliğine giden her çirkinliği yapmaya hazır bir liderle buluşmak itibar kaybıdır. Diplomatik ciddiyet kurallarını hiçe sayan, saygısız, ülkesinde bile protesto edilen, yuhalanan bir şahsa ziyaretle itibar kazandırmak bizim işimiz değildir. Özür gelene kadar seyahat bir süre ertelenmeli, daha sonra iptal edilmelidir. ABD kurumları Türkiye gibi bir müttefik ile uğraşacağı yerde, asker-sivil önce kendi başkanlık sorununu çözmelidir.

 

 

05 Kasım 2019

Yazi ile ilgili görüş ve önerilerinizi merkal@istanbul.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.