IMG-LOGO

Şükrü ÇAKIR

Kocaeli Vali Yardımcısı - sukru.cakir@icisleri.gov.tr;

1954 yılında Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Avdan Köyü'nde doğdu. İlkokulu aynı köyde ve ilçe merkezinde okudu. Orta öğrenimini Antalya Aksu İlk Öğretmen Okulu'nda yaparak, 1974 yılında ilkokul öğretmeni olarak Adıyaman'a atandı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi. 1980 yılında fakülteyi bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında 3 yıl çalıştı. 1983 yılında İçişleri Bakanlığı maiyet memurluğunu kazanarak Şanlıurfa Valiliği'nde staja başladı.

1986 yılında Sivas-Yıldızeli ve Siirt-Şırnak ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 1987 yılında Kayseri-Tomarza ilçesinin kaymakamlığına atandı. Van-Çatak ilçesinde kaymakamlık yaptı. 1992 yılında İngiltere'ye giderek 9 ay süre ile mesleki ve dil eğitimi gördü. Eğitim dönüşü sırasıyla Manisa-Sarıgöl, Diyarbakır-Bismil, Çarşıbaşı, Denizli-Tavas ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 17.09.2002 tarihinde Reyhanlı ilçesine atanan Şükrü Çakır, 2004 yılında Hatay Vali Yardımcılığına getirilmiştir. Tokat Vali vekili iken 27 Temmuz 2009 tarihli kararnamesi ile Kocaeli Vali Yardımcısı olarak atanan Şükrü ÇAKIR, Evli ve 4 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımız