GÜNÜN SÖZÜ

Başarı kolay elde edilir, zor olan onu korumaktır.//Albert Camus

22 Temmuz 2018 13:54 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

İdris TÜRKTEN

Şehitler...

Fikret Karatepe

Öz Belli Değil...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Prof.Dr. Hacı DURAN - Akademisyen

Hacı

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi duranhaci@gmail.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Besni'nin Sayören köyünde 1961'de doğdu. İlkokulu köyde okudu. Orta Okula Besni İlçesinde başladı. Daha sonra Sivas Lisesi'nde yatılı öğrenci olarak okudu. Erzurum'da İslâmî İlimler Fakültesi'nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde tamamladı. Molla Sadra'da Varlık Nazariyesi ve Hareket Felsefesi konusunda mezuniyet tezi hazırladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde Sosyal Yapı Sosyal Değişme Anabilim dalında Prof. Dr. Mustafa Erkal'in yönetiminde çalışarak doktorasını tamamladı. Altı yıl Osmanlı Arşivleri'nde çalıştı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde altı yıl çalıştı. 2000 yılından bu yana Adıyaman Eğitim Fakültesi'nde akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2000-2007 yıllarında Adıyaman Eğitim Fakültesi Dekanlığını yaptı. Ergenekon davası tutuklusu Fatih Hilmioğlu'nun bir operasyonu ile Eğitim Fakültesi dekanlığından alındı. Adıyaman Üniversitesi 2006 yılında kurulduğunda bu üniversitenin tek kadrolu profesörüydü. O tarihten bu yana Üniversite'nin idari görevlerinde çekildi.

Endüstri sosyolojisi, din sosyolojisi, etnik sosyoloji ve eğitim sosyolojisi alanlarında çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 2008 yılından bu yana ulusal gazetelerde ve ulusal yayın yapan sitelerde güncel meseleler hakkında sosyolojik değerlendirmeleri içeren yazılar yazmaktadır. Endüstri Çağının Dinamikleri adıyla yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Halen Yerel Siyaset dergisi'nde ve vakit gazetesinde peryodik olarak yazmaya devam ediyor.

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu