GÜNÜN SÖZÜ

Düne bakmak, bu gün aldanmamak içindir. Vehbi Vakkasoğlu

19 Kasım 2019 22:27 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Mehmet Oğuzhan ALTUN - Jeoloji Mühendisi

Mehmet Oğuzhan

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi mehmetoguzhanaltun@yandex.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Azeri bir baba ve Kıpçak bir annenin ilk çocuğu olarak 1991 yılında Karadeniz Ereğli'de dünyaya geldi. İlköğretim Hayatını Yıldırım Koleji ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda tamamladıktan sonra Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimi için Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümüne başladı. İngilizce bilmekte ve Rusça öğrenmektedir.

Babasının aktif siyaset içinde olmasından ötürü çocuk yaşlarda siyaset bilimine ve kitaplara merak salan Altun Ortaokul döneminde tanıştığı Joseph Goebbels'in etkisinde kaldı. 20'li yaşlara kadar İkinci Dünya Savaşı, NSDAP'ın yükselişi, İslamiyet Öncesi Türk Tarihi ve Japon Milliyetçiliği hakkında araştırmalar yapmasına rağmen16 Yaşında Avrupa'nın ünlü spor sitelerinden biri olan Goal.com'un Serbest Vuruş bölümünde '' Arap Sermayeli Futbol '' adlı makalesi ile yazarlık deneyimin ilk adımını atmış oldu.

Çeşitli Milliyetçi kuruluş ve vakıflarda görev üstlenen Altun Türk Milliyetçiliği fikriyatını akademik platformda daha etkin temsil edeceğine karar vermesi ile beraber Şubat ayında çıkacak olan ilk kitabı Rus Derin Devleti ve Vlademir Putin'in araştırmalarına yoğunlaştı.

 

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.