GÜNÜN SÖZÜ

"Batılılar bizi kandırmaktadır." Bu iddiaya inanmak aslında bizim Batılılar'dan aptal olduğumuza inanmakla eşdeğerdir.İskender Öksüz

24 Eylül 2018 13:35 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Özcan PEHLİVANOĞLU

Doğaya Yani Üretime Dönün!...

Fikret Karatepe

Gel...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Yrd.Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER - Akademisyen

Süleyman

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi suleymancoskuner@hotmail.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

1959 yılında Burdur'un Bucak ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu Bucak'ta, liseyi ise  Çankırı'da tamamladı. 1981 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Bir müddet özel sektörde çalıştıktan sonra, Tuzla ve Menemen'de yedek subay olarak askerliğini tamamladı.

İki yıl Yüksek Öğrenim, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, idari ve mali işler daire başkanlığında memurluk görevinin ardından 1985 yılında, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yönetim ve Organizasyon anabilimdalına Araştırma Görevlisi oldu.

1986 yılında "Endüstri İşletmelerinde Kalite Kontrol Organizasyonuna Optimal Yaklaşım ve Bir Uygulama" adlı tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

1992 yılında, "Endüstri İşletmelerinde Teknolojik Gelişmelerin Yönetim Fonksiyonları Üzerindeki Etkileri ve Bir Uygulama" adlı tezi ile de, işletme bilim doktoru ünvanını aldı. Aynı yıl, Yrd.Doç.Dr. olarak, Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitimi Anabilim dalı başkanlığına atandı.

1999 yılı Milletvekilliği genel seçimlerinde, 21. Dönem Burdur Milletvekili olarak Parlamento'ya girdi. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu ile Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonlarında görevler yaptı. Ayrıca, Meclis Kültür Sanat ve Yayın Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

Öğretim üyeliği yıllarında, başta Ankara olmak üzere, yurdumuzun birçok il ve ilçesinde, "Toplam kalite yönetimi", "Problem çözme", "Çatışma yönetimi","Yönetim teknikleri", "Liderlik", "Sistem analizi", "Verimlilik ve etkinliği artırma yöntemleri", "Durumsallık yaklaşımı", "Yatırım ve proje değerlendirme", "Ergonomi", "Hareket ve zaman etüdü" vb. konularda eğitim seminerleri ve konferanslar verdi. Bilimsel dergilerde yayınlanmış 15 adet makalesi bulunmaktadır.

2002 yılında, Milletvekilliğinden emekli oldu ve aktif siyasetten çekilerek, eğitim, kültür ve kaliteli yaşam faaliyetlerine tekrar ağırlık vermeye başladı.

Gazi Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, Çalışma Psikolojisi ve Yönetimi anabilimdalı öğretim üyeliğinden emekli Yrd.Doç.Dr. Ayşe İzci COŞKUNER ile 1986 yılından beri evli olan yazarın ikisi erkek, biri kız olmak üzere 3 çocuğu vardır ve ingilizce bilmektedir.

Yazarın kitabı: Kaliteli Yaşam -İstediğiniz hayata sahip olun- Tutku yayınları, 2012 - Ankara

 

 

Şiirleri    

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu