GÜNÜN SÖZÜ

Tarihten büyük ders kitabı, tarihten büyük üniversite ve öğretmen tanımıyorum. Sabir Rüstemhanlı

20 Kasım 2019 06:00 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Hicabi Meral - Eğitimci

Hicabi

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi hicabi.meral1996@gmail.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Dz. Öğr.Alb. HİCABİ MERAL 

1952 yılında Gümüşhane Köse'de doğdu. 1969 yılında Trabzon Lisesi Fen kolundan mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü'nü kazandı.

Yüksek öğrenimine aynı Üniversitede Deniz Kuvvetleri adına askeri öğrenci olarak devam etti. 1975 yılında mastır yaparak bu üniversiteden mezun oldu. Teğmen rütbesiyle Deniz Astsubay Hazırlama Okulu'nda Matematik Öğretmeni olarak göreve başladı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı okullarda ve kurumlarda öğretmenlik ve idari görevlerde bulundu. 1996 yılında Öğretmen Albay olarak kendi isteğiyle emekli oldu ve Eylül 1996 yılında Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesi Müdür Başyardımcılığı görevine başladı.

Bir yıl sonra Ağustos 1997'de Özel İstanbul Fen Lisesi Müdürlüğüne atandı. 24.10.2000 tarihine kadar bu görevde bulundu.

Daha sonra Özel Üsküdar Bağlarbaşı Lisesi Müdürlüğü görevine başladı.30 Ekim 2008 tarihinde bu görevinden ayrıldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.