GÜNÜN SÖZÜ

"Batılılar bizi kandırmaktadır." Bu iddiaya inanmak aslında bizim Batılılar'dan aptal olduğumuza inanmakla eşdeğerdir.İskender Öksüz

24 Eylül 2018 13:35 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Özcan PEHLİVANOĞLU

Doğaya Yani Üretime Dönün!...

Fikret Karatepe

Gel...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Şükrü ÇAKIR - Kocaeli Vali Yardımcısı

Şükrü

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi sukru.cakir@icisleri.gov.tr eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

1954 yılında Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Avdan Köyü'nde doğdu. İlkokulu aynı köyde ve ilçe merkezinde okudu. Orta öğrenimini Antalya Aksu İlk Öğretmen Okulu'nda yaparak, 1974 yılında ilkokul öğretmeni olarak Adıyaman'a atandı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi. 1980 yılında fakülteyi bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında 3 yıl çalıştı. 1983 yılında İçişleri Bakanlığı maiyet memurluğunu kazanarak Şanlıurfa Valiliği'nde staja başladı.

1986 yılında Sivas-Yıldızeli ve Siirt-Şırnak ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 1987 yılında Kayseri-Tomarza ilçesinin kaymakamlığına atandı. Van-Çatak ilçesinde kaymakamlık yaptı. 1992 yılında İngiltere'ye giderek 9 ay süre ile mesleki ve dil eğitimi gördü. Eğitim dönüşü sırasıyla Manisa-Sarıgöl, Diyarbakır-Bismil, Çarşıbaşı, Denizli-Tavas ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 17.09.2002 tarihinde Reyhanlı ilçesine atanan Şükrü Çakır, 2004 yılında Hatay Vali Yardımcılığına getirilmiştir. Tokat Vali vekili iken 27 Temmuz 2009 tarihli kararnamesi ile Kocaeli Vali Yardımcısı olarak atanan Şükrü ÇAKIR, Evli ve 4 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Şiirleri    

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu